facebook

Instytut Wzornictwa
Politechniki Koszalińskiej

Strona głównaInstytut Aktualności Wydarzenia Dla studentów Dla kandydatów Dla pracowników Biznes Absolwenci Studenci Archiwum Noc Muzeów 2017 XVII Zachodniopomorski Festiwal Nauki Nasi Studenci upiększą Miastko Wystawa Prac Studentów Bliżej designu - wystawa prac studentów Przedmiot Architektura Środowisko Wystawa Biżuterii Więcej...

Wystawa Biżuterii

Pracownia projektowania biżuterii (Dr Anna Orska, as. Piotr Stramski)

Biżuteria jako dziedzina sztuki czerpie z różnorodnych inspiracji i rozwiązań warsztatowych. Budując formę, poszukujemy, zarówno odpowiedzi na temat, jak i technologii wykonania. To twórczy proces, w którym granicą jest tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Począwszy od pierwszej myśli, koncepcji, projektu, każdy student przeszedł samodzielnie przez cały proces projektowy. Badał swoje możliwości i poszukiwał swoich własnych rozwiązań. Czasami był to błysk myśli – szybkie rozwiązanie , ale niejednokrotnie długie poszukiwania budujące jubilerską całość. Efekt końcowy pokazuje, że każdy ma swój sposób do osiągnięcia celu, swój odrębny rytm tworzenia, dochodzenia do setna sprawy.
Prace pokazują różnorodne wrażliwości, podejście, sposób myślenia i patrzenia. Sukcesem jest fakt, iż odpowiedzi na zadany temat czasami leżą na dwóch przeciwstawnych biegunach, a tym samym bronią się formą i koncepcją.
Jubilerstwo jak rzeźba- buduje formę, a w malarski sposób tworzy materię.
Prezentowane prace studentów, pierwszego i drugiego roku studiów, powstały podczas zajęć na Politechnice Koszalińskiej w Instytucie Wzornictwa i dofinansowane zostały z Funduszy Unii Europejskiej.
Strona głównaPoprzednia strona WzornictwaWyślij uwagi techniczneLogowanie

Copyright: Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej 2013