facebook

Instytut Wzornictwa
Politechniki Koszalińskiej

Strona głównaInstytut Aktualności Wydarzenia Dla studentów Dla kandydatów Dla pracowników Biznes Absolwenci Studenci Archiwum Nasi Studenci upiększą Miastko Wystawa Prac Studentów Bliżej designu - wystawa prac studentów Przedmiot Architektura Środowisko Arena Design _2017 Wielkanoc 2017 Gala Wielkanocna Więcej...

Gala WielkanocnaSłowo od Rektora Politechniki Koszalińskiej

Szkoła wyższa uczy rzeczy ważnych i ma sprostać ponadprzeciętnym oczekiwaniom. Taką misję wypełnia działająca od 1968 roku Politechnika Koszalińska. To największa akademicka uczelnia publiczna na Pomorzu Środkowym i jedyna politechnika w regionie. W uczelni kształci się blisko 10 tysięcy studentów na 23 kierunkach studiów o charakterze technicznym i nietechnicznym. Z dobrym skutkiem kształcimy przyszłych inżynierów, a oferując kierunki ekonomiczne, humanistyczne, rolnicze i artystyczne kształcimy również młodzież przejawiającą inne zainteresowania naukowe.
W ciągu czterech dekad działalności udało nam się zbudować uczelnię kojarzoną nie tylko z regionem. Politechnika Koszalińska kształci i wychowuje studentów, prowadzi badania naukowe oraz działa na rzecz społeczności lokalnej. To ostatnie zadanie staramy się realizować, podejmując różne inicjatywy.
W związku z kolejną akcją charytatywną organizowaną przez uczelnię i Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Politechniki Koszalińskiej oddajemy w Państwa ręce album Gala Wielkanocna. Album zawiera przegląd obiektów artystycznych przekazanych na aukcję, z której dochód zasili fundusz stypendialny dla niepełnosprawnych studentów. Autorami wielu zaprezentowanych prac plastycznych są pracownicy Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej - twórcy z różnych dziedzin sztuki i projektowania, którzy postawili sobie za cel rozwijanie i upowszechnianie kultury artystycznej.
Kupując ich prace, pomagają Państwo zdolnym studentom w zdobyciu wykształcenia. W imieniu społeczności akademickiej Politechniki Koszalińskiej szczerze dziękuję za wsparcie naszej akcji.

prof. dr hab. inż. Tomasz Krzyżyński


  • Plakat  • Strona głównaPoprzednia strona WzornictwaWyślij uwagi techniczneLogowanie

    Copyright: Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej 2013