facebook

Instytut Wzornictwa
Politechniki Koszalińskiej

Strona głównaInstytut Aktualności Wydarzenia Dla studentów Dla kandydatów Dla pracowników Biznes Absolwenci Studenci Archiwum Nasi Studenci upiększą Miastko Wystawa Prac Studentów Bliżej designu - wystawa prac studentów Przedmiot Architektura Środowisko Arena Design _2017 Wielkanoc 2017 TechKlub Koszalin Więcej...

Spotkaj się z nami 1 lutego 2017 r. w Instytucie Wzornictwa, Politechniki Koszalińskiej, ul. Racławicka 15-17, sala M7
Fundacja Nauka dla Środowiska oraz Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie TechKlubu Koszalin.

Temat spotkania:
Jak z połączenia arduino i druku 3D wyszedł produkt z którym trafiliśmy na wspieram.to? O crowdfundingu, technologii i edukacji w Polsce.

11:00 - Przywitanie gości / Anna Bartenowska-Krzos

11:10-12:10 - Pan Robert Król postara się pokazać jak połączenie pasji do edukacji, chęci połączonej z brakiem głębokiej wiedzy programistycznej oraz możliwości jakie daje druk 3D powstał zestaw do nauki programowania w formie makiety miasta – Inteligentne Miasto. Jakie trudności związane są z chęcią produkcji, jakie wiążą się z tym koszty i czy lepiej robić to w PL czy Chinach?

12:10-12:30 - #SelfieCoffee prezentacja produktu / Mikołaj Komór
Robert Król – Od 2008 roku wspiera osoby pragnące robić coś z niczego używając nowych technologii (Spotkania Netcamp, Fundacja Netcamp, Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości). Programuje (chociaż niechętnie), tworzy startupy (system do e-faktur, system do analizy danych z portalu Facebook, badanie umiejętności programistycznych na uczelniach informatycznych w Polsce) i pomaga innym zacząć swoją przygodę z przedsiębiorczością. Od 2014 roku współtworzy inicjatywę skierowaną do najmłodszych – Cyfrowi Wynalazcy. Od ponad roku w ramach tej inicjatywy powstaje fizyczny produkt – zestaw Inteligentne Miasto.

Sieć TechKlubów to inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pt. „Nowe Technologie Lokalnie”. Ich koordynatorem jest Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W 16 miastach w Polsce na początku każdego miesiąca odbywają się cykliczne spotkania, które poruszają kwestie wykorzystania nowych technologii w trzecim sektorze. W spotkaniach biorą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, nauki i administracji. Już teraz zobacz pełny program spotkań (Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Toruń, Olsztyn, Rzeszów, Koszalin, Szczecin, Białystok, Suwałki, Zielona Góra, Gliwice, Kielce, Lublin, Łódź). Więcej o TechKlubach na: www.techklub.plStrona głównaPoprzednia strona WzornictwaWyślij uwagi techniczneLogowanie

Copyright: Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej 2013