facebook

Instytut Wzornictwa
Politechniki Koszalińskiej

Strona głównaInstytut Aktualności Wydarzenia Dla studentów Dla kandydatów Dla pracowników Biznes Absolwenci Studenci Archiwum Noc Muzeów 2017 XVII Zachodniopomorski Festiwal Nauki Nasi Studenci upiększą Miastko Wystawa Prac Studentów Bliżej designu - wystawa prac studentów Przedmiot Architektura Środowisko Gala Wielkanocna Więcej...

Gala WielkanocnaSłowo od Rektora Politechniki Koszalińskiej

Szkoła wyższa uczy rzeczy ważnych i ma sprostać ponadprzeciętnym oczekiwaniom. Taką misję wypełnia działająca od 1968 roku Politechnika Koszalińska. To największa akademicka uczelnia publiczna na Pomorzu Środkowym i jedyna politechnika w regionie. W uczelni kształci się blisko 10 tysięcy studentów na 23 kierunkach studiów o charakterze technicznym i nietechnicznym. Z dobrym skutkiem kształcimy przyszłych inżynierów, a oferując kierunki ekonomiczne, humanistyczne, rolnicze i artystyczne kształcimy również młodzież przejawiającą inne zainteresowania naukowe.
W ciągu czterech dekad działalności udało nam się zbudować uczelnię kojarzoną nie tylko z regionem. Politechnika Koszalińska kształci i wychowuje studentów, prowadzi badania naukowe oraz działa na rzecz społeczności lokalnej. To ostatnie zadanie staramy się realizować, podejmując różne inicjatywy.
W związku z kolejną akcją charytatywną organizowaną przez uczelnię i Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Politechniki Koszalińskiej oddajemy w Państwa ręce album Gala Wielkanocna. Album zawiera przegląd obiektów artystycznych przekazanych na aukcję, z której dochód zasili fundusz stypendialny dla niepełnosprawnych studentów. Autorami wielu zaprezentowanych prac plastycznych są pracownicy Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej - twórcy z różnych dziedzin sztuki i projektowania, którzy postawili sobie za cel rozwijanie i upowszechnianie kultury artystycznej.
Kupując ich prace, pomagają Państwo zdolnym studentom w zdobyciu wykształcenia. W imieniu społeczności akademickiej Politechniki Koszalińskiej szczerze dziękuję za wsparcie naszej akcji.

prof. dr hab. inż. Tomasz Krzyżyński


  • Plakat  • Strona głównaPoprzednia strona WzornictwaWyślij uwagi techniczneLogowanie

    Copyright: Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej 2013