facebook

Instytut Wzornictwa
Politechniki Koszalińskiej

Strona głównaInstytut Aktualności Wydarzenia Dla studentów Dla kandydatów Dla pracowników Biznes Absolwenci Studenci Archiwum Noc Muzeów 2017 XVII Zachodniopomorski Festiwal Nauki Nasi Studenci upiększą Miastko Wystawa Prac Studentów Bliżej designu - wystawa prac studentów Przedmiot Architektura Środowisko TechKlub Koszalin Więcej...

Spotkaj się z nami 1 lutego 2017 r. w Instytucie Wzornictwa, Politechniki Koszalińskiej, ul. Racławicka 15-17, sala M7
Fundacja Nauka dla Środowiska oraz Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie TechKlubu Koszalin.

Temat spotkania:
Jak z połączenia arduino i druku 3D wyszedł produkt z którym trafiliśmy na wspieram.to? O crowdfundingu, technologii i edukacji w Polsce.

11:00 - Przywitanie gości / Anna Bartenowska-Krzos

11:10-12:10 - Pan Robert Król postara się pokazać jak połączenie pasji do edukacji, chęci połączonej z brakiem głębokiej wiedzy programistycznej oraz możliwości jakie daje druk 3D powstał zestaw do nauki programowania w formie makiety miasta – Inteligentne Miasto. Jakie trudności związane są z chęcią produkcji, jakie wiążą się z tym koszty i czy lepiej robić to w PL czy Chinach?

12:10-12:30 - #SelfieCoffee prezentacja produktu / Mikołaj Komór
Robert Król – Od 2008 roku wspiera osoby pragnące robić coś z niczego używając nowych technologii (Spotkania Netcamp, Fundacja Netcamp, Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości). Programuje (chociaż niechętnie), tworzy startupy (system do e-faktur, system do analizy danych z portalu Facebook, badanie umiejętności programistycznych na uczelniach informatycznych w Polsce) i pomaga innym zacząć swoją przygodę z przedsiębiorczością. Od 2014 roku współtworzy inicjatywę skierowaną do najmłodszych – Cyfrowi Wynalazcy. Od ponad roku w ramach tej inicjatywy powstaje fizyczny produkt – zestaw Inteligentne Miasto.

Sieć TechKlubów to inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pt. „Nowe Technologie Lokalnie”. Ich koordynatorem jest Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W 16 miastach w Polsce na początku każdego miesiąca odbywają się cykliczne spotkania, które poruszają kwestie wykorzystania nowych technologii w trzecim sektorze. W spotkaniach biorą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, nauki i administracji. Już teraz zobacz pełny program spotkań (Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Toruń, Olsztyn, Rzeszów, Koszalin, Szczecin, Białystok, Suwałki, Zielona Góra, Gliwice, Kielce, Lublin, Łódź). Więcej o TechKlubach na: www.techklub.plStrona głównaPoprzednia strona WzornictwaWyślij uwagi techniczneLogowanie

Copyright: Instytut Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej 2013