Realacja z Targów Arena Design w Poznaniu

Arena_design_instytut_wzornictwa_politechniki_koszalinskiej13

POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA_INSTYTUT WZORNICTWA POLITECHNIKI KOSZALIŃSKIEJ.

Jubileuszowa edycja Arena Design POKOLENIA/GENERATIONS przypada na rok – szczególny również dla Politechniki Koszalińskiej – 50-lecie jej powstania, dlatego pragniemy podkreślić wyjątkowość tego wydarzenia ekspozycją ukazującą profile i kierunek rozwoju naszej jednostki w oparciu o współpracę z przemysłem i nowopowstałym w Politechnice Koszalińskiej Wydziałem Przemysłu Drzewnego.
Na ekspozycję złożą się trzy zagadnienia:
GENERATIONS – mistrz i uczeń. W dwóch odsłonach:
1- prezentacja wybranych prac studenckich z zakresu mebla oraz prac wykładowców realizowanych na zamówienie tego samego producenta /Łąccy – Kołczygłowy Spółka z o.o.,
2 -dyplomant i promotor – prezentacja ubioru, a także wymiany poglądów na temat cielesności i metafizyki.
MATEMATYKA – projektowanie wzorów. To rezultat warsztatów prowadzonych przez Instytut Wzornictwa na rzecz Wydziału Przemysłu Drzewnego, podczas których studenci studiów inżynierskich kreują kompozycje oparte na permutacjach z zastosowaniem nowych materiałów firmy Kronospan. Powstałe, dzięki technologiom oferowanym w ramach współpracy przez firmę InfoTEC INKUBATOR, obiekty posłużą do aranżacji przestrzeni stoiska. Tytułowe GENERATIONS odnajdują się w wymianie doświadczeń.
ARTEFAKT – od idei po wzór przemysłowy. Pokaz filmu będącego rejestracją procesu powstawania produktu od szkicu, przez warianty rozwiązań i technologie wykonania – swego rodzaju SIGNUM TEMPORIS.
Wszystkie elementy wyposażenia wykonane będą z materiałów firmy Kronospan, w tym nowej kolekcji 2018 i przy pomocy obrabiarek CNC firmy InfoTEC CNC. (tekst i proj. stoiska dr hab. K. Radecka).

fot. A.Ostach Robakowska, D. Prądzyńska,.A.Szklińska