Sukces Naszej studentki w Mediolanie na Artistar Jewels 2019

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy sukces naszej studentki Hanny Kowalskiej, której biżuteria prezentowana była na wystawie Artistar Jewels 2019 w Palazzo Bovaro. Projekty biżuteryjne Pani Hanny są efektem dyplomu licencjackiego pt.:”Kulturowa wymienność – projekt kolekcji opartej na wybranych tradycjach etnicznych w odniesieniach do rzemiosła tradycyjnego” pod kierunkiem dr hab. Aliny Adamczak. Prace wystawowe można również zobaczyć w opublikowanej na tę okoliczność książce „Artystar Jewels – The Contemporary Jewel as never seen before”. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do relacji poniżej!

Artistar Jewels to doroczny projekt, zrodzony w 2012 roku, dzięki któremu współczesna biżuteria promowana jest na arenie międzynarodowej. Ważna wizytówka uznanych artystów i trampolina dla wschodzących artystów. Celem jest stworzenie ważnych komercyjnych sieci dla wszystkich kreatywnych osób biorących udział w projekcie.

Każdego roku wybieranych jest ponad 100 międzynarodowych artystów, którym dzięki kilku inicjatywom gwarantuje się aktywną promocję.

– Wszystkie wybrane dzieła są publikowane w książce Artistar Jewels, dystrybuowanej we wszystkich księgarniach włoskich oraz w dużych miastach europejskich. Tom jest również wysyłany do 5000 głównych kontaktów na całym świecie; kupujący, właściciele galerii, luksusowe butiki, styliści.

– Wszystkie projekty biżuteryjne opublikowane w książce są prezentowane na wystawie w prestiżowej lokalizacji w Mediolanie. Wystawa organizowana jest podczas Tygodnia Mody w Mediolanie, tygodnia o dużym znaczeniu, w którym można spotkać potencjalnych nabywców, kupców, dziennikarzy i nawiązywać różnego rodzaju kontakty handlowe.

Artystar Jewels udostępnia również wszystkim artystom kanał sprzedaży online artistarjewels.com, za pośrednictwem którego każdy uczestnik może sprzedawać swoją biżuterię na całym świecie.

– Jury ekspertów wybierze kilka projektów biżuteryjnych / artystów, którzy otrzymają ważne nagrody; wybrani będą również uczestniczyć w różnych inicjatywach, w tym wystawach, targach i wystawach w galeriach na całym świecie.


 


Poniżej relacja naszej studentki Hanny Kowalskiej z wystawy Artistar Jewels 2019 w Palazzo Bovaro:

„Wyjazd na wystawę ARTISTAR JEWELS odbył się w dniach 17 – 19.02.2019r. Na wystawie zaprezentowano prace 140 artystów pochodzących z całego świata, tworzących zarówno biżuterię artystyczną jak i komercyjną. Tegoroczna edycja miała miejsce w centrum Mediolanu w Palazzo Bovaro, lokacji znanej z goszczenia różnego typu targów, wystaw oraz prezentacji.

Poza pracami artystów, którzy pomyślnie przeszli wcześniejszą selekcję prezentowano również dzieła twórców będących od dawna znanymi postaciami w świecie biżuterii artystycznej ; Ute Decker, Turi Simeti, Christophe Burger. Wystawa zgromadziła znaczącą ilość odbiorców już pierwszego dnia, a  jej kulminacją był  trzeci dzień, w którym  odczytano nazwiska artystów zaproszonych do współpracy przez międzynarodowe galerie sztuki.

Wynikiem udziału moich prac w wystawie ARTISTAR JEWELS jest propozycja współpracy z trzema galeriami, Galeria Yes (Poznań), Galeria Galateca (Bukareszt) oraz Galeria Alice Floriano ( Porto Alegre) oraz umieszczenie wpisu katalogowego ze zdjęciami prezentowanej biżuterii. Katalog rozesłany zostanie do księgarni włoskich i innych europejskich dużych miast. Dostarczony zostanie również do ponad 5000 artystycznych sklepów, galerii, butików oraz dziennikarzy modowych, dzięki czemu prace zyskają międzynarodowy rozgłos.”

zdj. Hanna Kowalska


Telewizja Kablowa Koszalin – 49 odciek KOSZ ALL IN z dnia 2019.04.06, w którym wystąpiła studentka IWPK Hania Kowalska.


 

www.youtube.com/watch?v=2KSFwIpzWfM&fbclid=IwAR3OTmpi5V6hX0Hrw3EPdg_8uFkzdiYNShn3SzvUdrcwLpcZTZ5yRkcpoR0

 


POLSKIE RADIO KOSZALIN – LINK DO WYWIADU z projektantką, studentką wzornictwa Hanią Kowalską oraz jej promotorką prof. nadzw. dr hab. Aliną Adamczak.


Zapowiedź wystawy w Galerii Yes w październiku / Wywiad w Gazecie Wyborczej