STUDIOWALI U NAS

Bartosz Bąk / animuje.com

Twórca ruchomej grafiki do reklam telewizyjnych i filmów. W jego portfolio znajdują się animacje wykonane dla: Jeronimo Martins, Kinguin, Muzeum Powstania Warszawskiego, Nestle, Orka Film, Polsat i inne.

Projektant grafiki użytkowej to osoba, która potrafi właściwie dobrać środki stylistyczne i wywołać określone emocje i skojarzenia z marką bądź produktem. Ważne jest poznanie dostępnych elementów designu takich jak: linia, kształt, kolor, tekstura, przestrzeń itd i korzystać z nich jak z puzzli w rozwiązywaniu zadań projektowych. Studiując komunikację wizualną uczysz się szukać trafnych i nieoczywistych rozwiązań, które wykraczają poza sezonowe trendy i sprawiają, że zadowoleni klienci wracają.

Temat dyplomu “Motion design. Zastosowanie grafiki kinetycznej w kreowaniu wizerunku”- promotor dr hab. Monika Zawierowska-Łozińska


 Bart Biały/ Dyrektor Kreatywny www.plej.pl

„Zacząłem studia zaoczne, 5-cio letnie wtedy jeszcze w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej dosyć późno jak na studenta. Już od kilku lat pracowałem w działach kreacji międzynarodowych agencji reklamowych jako projektant i art director.

Wtedy mogło mi się wydawać, że nie potrzebuję już tych studiów, a wymagały sporego wysiłku godzącego pracę zawodową i studiowanie oraz dojazdy z Warszawy. Jednak potrzebowałem ich bardzo. I teraz mimo, że czynnie projektuje zdecydowanie rzadziej to te 5 lat w Koszalinie rozwinęło mnie bardzo i dało szersze spojrzenie na kwestie designu, sztuki i technologii. Spotkałem tu wielu zdolnych i inspirujących wykładowców i kolegów. Polecam te studia wszystkim, którzy swoją przyszlość chcą wiązać z szeroko rozumianymi sztukami wizualnymi.”

Lata studiów 2004-2009
Wzornictwo przemysłowe, Dyplom na 5
Promotor : profesor Jacek Ojrzanowski

 


Jan Maciej (Niuans) Bojko /www.cykada.org

„Od początku lat dwutysięcznych poszukujący artystycznych form wyrazu – co zaowocowało ukończeniem koszalińskiego Instytutu Wzornictwa / specjalność Komunikacja Wizualna. Myślę, że ukończenie tej uczelni ukształtowało mój sposób myślenia o szeroko rozumianej twórczości.
Jest u mnie pewien dualizm w twórczości plastycznej – z jednej strony zawsze pociągały mnie i inspirowały tematy figuratywne, opisowe czy wręcz publicystyczne, a z drugiej strony niezmiernie cenię sztukę abstrakcyjną i konceptualną, w której najważniejszym czynnikiem zawsze był jakiś wewnętrzny element poznania siebie czy świata, ale bez żadnej nachalnej instrukcji jak ten świat czytać.”

Związany ze zjawiskiem tatuażu jeszcze od pierwszych polskich konwencji, na których podglądał tuzy polskiej sceny tatuażu. W latach 2008-2014 właściciel Studia Tatuażu Niuans w Toruniu, które z powodzeniem kierowało się witkiewiczowskim podejściem do klienta. Od 2014 roku szczęśliwie związany z sopocką CYKADA TATTOO.
Prywatnie uważny, wnikliwy i krytyczny kontestator codzienności.

Studia w latach 2003-2008. Dyplom magisterski pod opieką dr hab Aliny Adamczak.

https://www.behance.net/maciekniuans


Grzegorz Bożejewicz / @BG DESIGN

„Zawsze fascynowała mnie twórczość projektowa. Dlatego najpierw chciałem zostać inżynierem. Jednak oprócz obliczeń konstrukcyjnych było coś jeszcze, co często przelewałem na papier. Dobra dusza skierowała mnie na Politechnikę Koszalińską. Tam w Instytucie Wzornictwa mogłem rozwijać umiejętności artystyczne, które otworzyły mi nową drogę twórczą i rozbudowały warsztat projektowy. W roku akademickim 2004/2005 otrzymałem wyróżnienie w pracowni rysunku od profesor E. Kalinowskiej. Okazało się, że technologia i sztuka mogą iść razem w parze. Efektów takiego zestawienia mogłem właśnie doświadczyć na tej uczelni. W Instytucie Wzornictwa poznałem wielu ludzi, którzy mnie inspirowali i rozwijali moją kreatywność. Tam też uczestniczyłem w plenerach artystycznych, pierwszych podróżach po festiwalach sztuki i wystawach designu. Wielką przygodą było uczestniczenie w programie Erasmus, czyli rocznych studiach zagranicznych na uniwersytecie w Palermo. Te wszystkie doświadczania ułatwiły mi podjęcie pracy jako projektant.

Obecnie mam za sobą wiele zrealizowanych projektów łodzi, pracując m.in. dla takich firm jak Kama Yachts, Rebus-serwis, Calipso Yachts, Coral Yachts, Stillo 30, Libra Yachts czy Cubeboat i myślę, że z pewnością nie osiągnąłbym tego gdyby nie studia w Instytucie Wzornictwa (aktualnie Wydział Architektury i Wzornictwa PK)

bgdesign.biz
https://www.facebook.com/BG-Design-428351140560252/

Lata studiów 2002 – 2007
W 2008 dyplom magisterski – „Współczesne wzornictwo a projektowanie jachtów motorowych. Projekt jachtu motorowego.”, specjalność Wzornictwo Przemysłowe w pracowni profesora Tomasza Matuszewskiego.


Ewelina Chylinska Design/ www.ewelinachylinska.com
Podchodzę do projektowania w sposób kompleksowy, opracowując koncepcje produktów, mebli, usług, jak również grafikę użytkową. W swoich projektach łączę kreatywność z wiedzą techniczną, tworząc przedmioty odznaczające się stylowym designem i funkcjonalne zarazem.
Podczas studiów w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej nabyłam fundamentalne umiejętności niezbędne w pracy projektanta, które następnie intensywnie rozwijałam w życiu zawodowym. Poprzez to miałam okazję poszerzać swoje horyzonty, współpracując z rozpoznawalnymi markami i interesującymi ludźmi.
studia w latach 2009-2013
dyplom licencjacki na kierunku Wzornictwo Przemysłowe w pracowni prof. Aleksandra Kuczmy.


Wojciech Dodzian / Archistone STUDIO.

Prowadzę własną firmę kamieniarską- zajmującą się kamieniastwem budowlanym.

Sprowadzam kamień naturalny z całego świata w tym: Włochy, Indie, Brazylia, Hiszpania, Szwecja etc, aby następnie zająć się jego obróbką w naszym parku maszynowym.
Jako firma Archistone Studio uświadamiamy ludziom jak stosować kamień naturalny/konglomeraty kwarcowe w projektowaniu wnętrz oraz na zewnątrz. Jakie są jego maksymalne formaty/obciążenia i systemy montażowe.

Bardzo wyraźnie wspominam jak na Politechnice zainteresowały mnie wszelkie programy do tworzenia grafiki komputerowej i modeli 3D. Dzięki wiedzy przekazanej przez profesorów i doktorów z PK dziś tworzę projekty pod indywidualne zamowienie klienta. Zajmuję się opracowywaniem elementów w Autocad/3dsmax przy pomocy techniki komputerowej CG (wizualizacje, prezentacje VR i AR ). Dzięki tejże technologi każdy zaprojektowany milimetr kamienia w formacie DXF/CAD trafia do oprogramowania naszej piły CNC, gdzie z dokładnością do 1/10 milimetra powstają blaty, schody, posadzki, elewacje oraz recepcje dla hoteli, developerów czy też klienta indywidualnego.

Zachęcam wszystkich młodych przyszłych projektantów do studiowania na WAIW.
Ucząc się między innymi programów 3d będą mogli je wykorzystać jako format wyjściowy dla gotowego produktu do nowoczesnych maszyn (Cad) lub innowacji technologicznych VR i AR.

https://archistone.pl/


Aleksandra Gołdyn-Witkowska, doktor w dziedzinie sztuki, dyscyplina sztuki projektowe i konserwacja dzieł sztuki / www.wzornictwo.tu.koszalin.pl

„W dorobku artystycznym indywidualne i zbiorowe projekty i realizacje opracowań z zakresu komunikacji wizualnej (identyfikacja, publikacja, grafika, plakat) oraz stoisk wystawienniczych czy wzornictwa. W projektowaniu chętnie sięgam po możliwości jakie dają nowe technologie: skanowanie, druk 3D czy rozszerzona rzeczywistość.

Ponadto od roku 2010 jestem związana zawodowo z Wydziałem Architektury Wnętrz i Wzornictwa, gdzie w ramach prac dydaktycznych mam okazję spotkać wielu niezwykłych i utalentowanych studentów oraz realizuję zadania badawcze, głównie w ramach działania Laboratorium Szybkiego Prototypowania Politechniki Koszalińskiej.

Ukończyłam studia na kierunku Komunikacja Wizualna realizując dyplom magisterski w pracowni prof. dr hab. Jacka Ojrzanowskiego, z którym przez pierwsze lata pracy na WAWiW miałam okazję pracować i od którego mogłam się uczyć. Sam okres studiów w WAWiW (dawny Instytut Wzornictwa) to niezwykle ciekawy i intensywny okres mojego życia. To tutaj miałam okazję spotkać niezwykłych profesorów i nauczycieli, którzy potrafili wydobyć ze mnie to co najlepsze, nauczyli jak korzystać z własnych doświadczeń w projektowaniu. Dzięki nim zaczęłam w tych działaniach eksperymentować, doświadczać, odważnie poszukiwać i wyciągać wnioski- wszystko po to, aby ciągle się rozwijać.. Studia w Instytucie dały mi możliwość łączenia tego co twórcze, nieuchwytne z myślą bardziej techniczną, warsztatową co okazało się niezwykle pomocne w dalszym życiu zawodowym.

Pozdrawiam,
Aleksandra Gołdyn-Witkowska”


Architekt Wnętrz Ula Grygorcewicz
Architekt Wnętrz i CGI Artist prowadząca autorską pracownię architektury wnętrz. Od 2013 roku jako freelancer zajmujący się grafiką, tworzeniem wizualizacji i projektowaniem wnętrz. Od 2017 roku prowadzę autorską pracownię i buduję własną markę na rynku polskim i zagranicznym.
Od dziecka byłam aktywna artystycznie a moim ulubionym zajęciem było rysowanie i malowanie (szczególnie ścian jako dziecko), w późniejszym wieku zamiłowanie do rysowania przerodziło się w zainteresowanie architekturą i architekturą wnętrz. Z tego też powodu moim wyborem studiów I stopnia był Instytut Wzornictwa i kierunek Architektury Wnętrz. (WAIWPK)
Podczas studiów w Koszalinie poznałam fantastycznych i wartościowych ludzi, którzy pomogli mi w doskonaleniu swoich umiejętności, a także przedstawili nowe środki wyrazu jakimi może posługiwać się każdy artysta.
Dzięki przygodzie jaką były studia na tym wydziale mogłam poznać szerszą perspektywę odbioru architektury, co było wielce pomocne w dalszym rozwoju akademickim i zawodowym.
Wybór studiów na WAiW PK jest doskonałym początkiem dla wszystkich którzy chcą rozpocząć artystyczną przygodę i wiążą swoją przyszłość z wszelką działalnością w branży kreatywnej.
Studia w latach 2009-2013
Dyplom licencjacki „Adaptacja istniejącego obiektu architektonicznego do nowej funkcji. Projekt aranżacji wnętrza wieży ciśnień przy ul. Franciszkańskiej w Koszalinie.” Promotor dr Monika Madej


 

Małgorzata Hendrych-Lubińska – architekt wnętrz / Lofft / www.lofft.com.pl

Prowadzi swoje biuro od 2005 roku. Od dwóch lat siedziba firmy mieści się w Bytowie, w obiekcie wg autorskiego projektu, który jest odzwierciedleniem charakteru stylu i pracy. Pracownia specjalizuje się w projektach komercyjnych / biura, restauracje, muzea i obiekty medyczne. Wiele realizacji z kart portfolio firmy znalazło się na łamach uznanych polskich czasopism. Od tego roku należy do Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, była prelegentem tegorocznego 4 Design Days. Nasi Studenci chętnie realizują praktyki zawodowe pod Jej „skrzydłami”. Przez studia przeszła ambitnie, dążąc prosto do obranego celu. Jej rocznik i Ją samą wspominamy do dzisiaj. Ona mówi natomiast, że ze studiów zapamiętała te słowa: „Żeby projektować dobrze musisz szukać nowych rozwiązań, szukać inspiracji w tym co nas otacza, a przede wszystkim czerpać z tego przyjemność. Praca = Pasja”

Małgorzata Hendrych-Lubińska studentka Instytutu w latach 1999-2005, dyplom magisterski, specjalność Projektowanie Wnętrz i Wystaw w pracowni prof. Zdzisława Łosińskiego.


Aleksandra Jankowska  / jankowskadesign.pl / @jankowskadesign

„Architekturą wnętrz oraz wizualizacjami 3d zajmuję się od 2008 roku, Projektowanie wnętrz było moim marzeniem od dziecka – jeszcze do końca nie wiedziałam na czym to będzie polegać, ale wiedziałam, że chcę to robić.

Do najciekawszych projektów, które zrealizowałam, zaliczam: Projekt Apartamentu w Krakowie inspirowany filmem “Grand Budapest hotel”, projekt nadleśnictwo w Miastku, współpracę przy projekcie biblioteki w Rumii z dr hab. Janem Sikorą oraz przygotowywanie modelu 3d platformy wiertniczej.

Wspomnień ze studiów mam bardzo dużo, to był bardzo przyjemny i twórczy okres. W pamięci utkwiły mi pierwsze zajęcia z Projektowania wnętrz z Panią dr Moniką Madej, na których to dowiedziałam się, że architektura wnętrz to nie dekoratorstwo i to powtarzam do dziś.
Z nutką nostalgii wspominam też maraton zajęć z rzeźby, malarstwa i rysunku, gdzie przechodziło się przez wszystkie stany emocjonalne. Można było się otworzyć, zobaczyć co w środku siedzi, poznać siebie i rozwijać wyobraźnię i warsztat – wspaniałe zajęcia.”

Temat pracy magisterskiej: “Neotapeta” – jedna z zaprojektowanych tapet zajęła 2 miejsce w konkursie VOX.
promotor dr hab. Monika Zawierowska- Łozińska

www.facebook.com/jankowskadesign


Szymon Keller www.szymonkeller.com

„Jestem projektantem wnętrz i produktu z siedzibą w Barcelonie od 2014 roku.
Na co dzień współpracuję z wielokrotnie nagradzanym Jaime Beriestain Studio, gdzie projektuję luksusowe hotele, prywatne apartamenty, restauracje i butiki.

Klientami są wiodące sieci hotelowe, takie jak Hyatt Regency, Marriott, Waldorf Astoria i Hilton. W przeciągu ostatnich lat stworzyliśmy liczne obiekty między innymi na terenie Hiszpanii, Dubaju i Nowego Jorku.

W projektowaniu stawiam na autentyczność materiałów. Odpowiednio dobrane pomagają stworzyć ponadczasowe wnętrza i obiekty. To one wprowadzają nas w interakcje z otoczeniem, budują atmosferę i angażują zmysły. W czasach cyfryzacji jest to dla mnie wyjątkowa wartość.

Swoją karierę w dużej mierze zawdzięczam studiom licencjackim w Instytucie Wzornictwa PK na kierunku Architektura Wnętrz (obecnie Wydział AiW).

W 2012 roku pod okiem dr hab. Katarzyny Radeckiej powstała moja praca dyplomowa na temat reformy budynku użytku publicznego. Pracuję nad podobnymi tematami do dziś.

Instytut dał mi szansę wyjazdu na roczne studia do Hiszpanii w ramach programu Erasmus. Niewątpliwie wpłynęło to na moje dalsze rozwijanie kariery w tym kraju.

Studia magisterskie ukończyłem na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie w 2014 roku z praca dyplomowa u prof. Jerzego Porębskiego i Tomka Rygalika.

Przyszłym studentom życzę, aby Wydział Architektury i Wzornictwa PK tak jak i mnie uczył wrażliwości na otaczające nas piękno, pielęgnował kreatywność i wiarę w siebie.”


dr Paulina Kminikowskahttps://wzornictwo.tu.koszalin.pl/

“Jestem aktywnym architektem wnętrz, w swoich pracach łączę tradycyjne metody projektowania z nowymi technologiami, jak
skanowanie 3D czy druk 3D. Projektuję wnętrza mieszkalne, jak i komercyjne, przestrzenie publiczne oraz scenografie, tworzę wizualizacje oraz animacje do reklam. Ponadto jestem adiunktem na Wydziale Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. W dydaktyce wykorzystuję najnowsze specjalistyczne oprogramowanie oraz wprowadzam studentów w świat nowych technologii. Dużą część swojej pracy
poświęcam na działania eksperymentalne, które wykorzystuję później w projektowaniu. Od wielu lat pracuję w Laboratorium Szybkiego Prototypownia Politechniki Koszalińskiej, gdzie realizuję zadania badawcze między innymi przy współpracy z Muzeum w Koszalinie. Ukończyłam studia na kierunku Architektura Wnętrz, a promotorem mojej pracy magisterskiej była dr hab. Katarzyna Radecka, prof. PK. W 2016 uzyskałam stopień doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Architektury i Wzornictwa. Promotorem mojej pracy doktorskiej pt.,, Inny wymiar percepcji dzieła. Nowe technologie cyfrowe w wystawiennictwie” był dr hab. Tadeusz Pietrzkiewicz, profesor ASP w Gdańsku.
Studia na Politechnice Koszalińskiej były początkiem mojej przygody z projektowaniem, która trwa do dziś i objawia się w różnej formie.
Najpiękniejsze jest to, że my jako projektanci możemy łączyć ze sobą wiele dziedzin, a ponadto wpływać na poprawianie jakości życia innych ludzi, nadając otaczającej nas przestrzeni nowy wymiar.
Projektowanie to nie zawód, to misja.”


Sebastian Krupiński  (Medina May) / krupinski.carbonmade.com

Studia na Politechnice Koszalińskiej rozpocząłem w 2001 roku i trochę przypadkiem wylądowałem na Komunikacji Wizualnej. Nasze „Wzornictwo” podlegało wtedy pod Wydział Mechaniczny, co było odczuwalne w siatce nauczania, będącej mieszaniną (jeszcze nie w pełni skorelowaną) artystyczno-techniczną, by na przestrzeni lat stopniowo wyewoluować w coraz bardziej świadomy i sprawniej funkcjonujący organizm, który dziś znamy jako Wydział Architektury i Wzornictwa PK.
Studia w Koszalinie wspominam jako bardzo aktywny okres. Czas, który dał możliwość poznania i spędzania czasu z bardzo kreatywnymi osobami, poszerzania zakresu zainteresowań artystycznych i wspólnego rozwijania się i zdobywania doświadczeń pomagających w przyszłej pracy artystycznej.
To wiele ciekawych znajomości (także w kadrze wykładowców), z częścią których znajomość, czy współpraca nie zakończyła się wraz z zakończeniem studiów. To na uczelni, w trakcie studiowania, poznałem swoich pierwszych pracodawców, dzięki czemu trafiałem na kolejnych i tak zacząłem utrzymywać się z tego, co lubiłem zawsze – ilustrowania. Mijają lata, zmieniają się zleceniodawcy, tematyka, rośnie skala projektów. Nie wiem, w jakim stopniu miałbym szansę zarabiać robiąc to co lubię, gdybym nie wylądował na „Wzorkach” w Koszalinie i czy miałbym szansę poznać ogrom tak kreatywnych ludzi.”

Studia magisterskie 2001-2007
Dyplom w pracowni prof. dr hab. Andrzeja Wielgosza.

krupinski.carbonmade.com
www.instagram.com/medina_m_a_y
bethink.pl


Roman Kucharski  / Laboratorium Graficzne / www.romankucharski.eu

Obecnie prowadzi swoje „laboratorium graficzne”. Wykonuje grafikę do gier planszowych i multimedialnych, tworzy komiksy i wszelkiego rodzaju ilustracje. W swoim laboratorium stosuje tradycyjne techniki oraz grafikę komputerową. Jak mówi sam autor: „Wstępne koncepcje najczęściej powstają na papierze. Konwencjonalne metody artystyczne dają dużą swobodę w pierwszym etapie projektowania – to proces otwarty na wiele zmian i poprawek. Drugim etapem jest praca na komputerze. Nowy temat często wymaga zupełnie świeżego podejścia – innej techniki, klimatu, charakteru… Chcę aby każda praca była jak najbardziej szczera, by przekaz wizualny był konkretny i celnie trafiał w sedno. Styl graficzny niemal zawsze ulega zmianie, bo każdy projekt jest inny – to cenna lekcja jaką poznałem na studiach wzornictwa i rozwijam do dziś”.

Roman Kucharski student Instytutu w latach 1998-2003. Dyplom magistra, specjalność Projektowanie Form Przemysłowych w pracowni prof. Krzysztofa Meisnera oraz aneks z Komunikacji Wizualnej u dr hab. Moniki Zawierowskiej-Łozińskiej prof. PK.


Aktualnie asystent dr hab. Katarzyny Radeckiej w Katedrze Architektury na Wydziale Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Równocześnie kontynuuje doktorat pod kierunkiem Profesora Jacka Dominiczaka na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
W 2014 r ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na ASP w Gdańsku w Pracowni Wnętrz Miejskich pod kierunkiem prof. Jacka Dominiczaka we współpracy z dr hab. Katarzyną Krakowiak. Projekt dyplomowy „Stara Instalacja Wojskowa w Babich Dołach” otrzymał Nagrodę Główną w konkursie na Najlepsze Dyplomy Architektury Wnętrz ASP w Gdańsku na festiwalu Gdynia Design Days. W tym samym roku projekt uzyskał nominację gdańskiej ASP do konkursu Archiprix International 2015 (Najlepsze Dyplomy na Świecie). Temat dyplomowy stał się początkiem dalszych rozważań na temat architektury post-militarnej oraz badań nad jej percepcją w ramach pracy doktorskiej.
W latach 2013-2015 asystowała przy projektach artystycznych Katarzyny Krakowiak. Rok 2015/2016 to początek przygody pracy ze studentami jako asystent dr hab. Katarzyny Radeckiej w Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz i Form Użytkowych w Akademii Sztuki w Szczecinie.
Jest autorką i współautorką licznych projektów z zakresu architektury wnętrz i wystawiennictwa m.in. Wydziału Zabaw w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Współzałożycielka duetu NEON, podejmującego działania na pograniczu architektury, sztuki i research`u .
Kilka słów do studentów i kandydatów:
Staram się wrócić myślami do momentu podjęcia decyzji o studiach na Architekturze Wnętrz. Wybór ścieżki kreacyjnej był dla mnie pewny od zawsze, jednak wątpię, bym wiedziała wówczas czym w pełnym wymiarze jest architektura wnętrz, co tak na prawdę się za nią kryje oraz gdzie ona mnie zaprowadzi. Jednocześnie wiedziona jakimś tajemniczym instynktem wiedziałam, iż to właśnie chcę robić. Dzisiejsza świadomość nieświadomości tamtego wyboru jest dla mnie namacalnym dowodem siły intuicji, właściwej młodym ludziom, którzy często kierując się emocjami, dokonują, pomimo tych emocji, najlepszych wyborów w życiu. Nie mam co do tego wątpliwości patrząc na przebytą drogę, pełną pasji, ale też i wysiłku pozwalającego poczuć smak tego wyboru.
Przyszłym studentom, życzę wsłuchania się w intuicję i bycia autentycznym, a nadto ciekawym świata – zawsze. Nie bójcie się, sprawdzajcie, błądźcie, zderzajcie i konfrontujcie ze sobą Wasze doświadczenia i fascynacje. Inspiracji szukajcie przede wszystkim w sobie, to nieprzebrane źródło niekończących się idei. Taką „wyprawkę” dały mi studia w ówczesnym Instytucie Wzornictwa w Koszalinie i takiej samej życzę Wam na WAIW!
Studia licencjackie na Politechnice Koszalińskiej w latach 2008-2011.
Dyplom z wyróżnieniem pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Radeckiej.


dr hab. Przemysław Jan Majchrzak prof. PK / www.wzornictwo.tu.koszalin.pl, www.designdesign.pl

„Dziewiętnaście lat temu po raz pierwszy przekroczyłem mury Politechniki Koszalińskiej. Wtedy jeszcze o wzornictwie wiedziałem niewiele, ale kiedy zobaczyłem jak wyglądają tutejsze pracownie, byłem przekonany, że to będą studia moich marzeń. Nie pomyliłem się! Z ogromnym zapałem chłonąłem wiedzę i nie traciłem czasu.

To nie mury budują uczelnię, tylko niezwykle wartościowi ludzie i to po obu stronach. Spotkałem tu moich mentorów – obecnie kolegów z pracy, ale także poznałem wiele cennych osób, z którymi wciąż wiążą mnie doskonałe relacje. To miejsce kształtuje ludzi, otwiera umysły, pokazuje świat innym, lepszym. Tu stawiałem pierwsze kroki projektowe, tu odnosiłem pierwsze sukcesy zawodowe, a teraz dzielę się wiedzą z młodym pokoleniem przyszłych projektantów. Uczelnia wyposażyła mnie w solidny fundament wiedzy, który wciąż poszerzam aktywnie projektując. Od 2006 roku projektuję jako freelancer. Mam na swoim koncie kilkanaście projektów wzorniczych i kilkaset graficznych wdrożonych do seryjnej produkcji, a moje projekty zdobywają uznanie w licznych konkursach. Moi klienci to m.in. Philips Lighting Poland, Dar Lighting UK, Imperial, Terma, Breve, Lumi Team. Żyję z projektowania i projektuję, aby żyć.

Dyplom z wyróżnieniem w 2006 roku „Światło – narzędzie doskonałe”, promotor – mentor, człowiek, któremu zawdzięczam wiele – zawodowo i prywatnie – profesor Tomasz Matuszewski;
doktorat na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie w 2012r. – promotor – profesor Michał Stefanowski;
habilitacja na Wydziale Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w 2019r.

Lata studiów: 2001-2006″

www.designdesign.pl

 


Maciej Mazurkiewicz  instagram.com/witrazekoszalin

„Od 20 lat zajmuję się tworzeniem graffiti oraz muralami, jednak najbardziej odnajduję się w technice sitodruku i na dzień dzisiejszy moje zamiłowanie to spray, szablon oraz sito. Obecnie zajmuje się tworzeniem witraży kościelnych oraz ich renowacją.

Do najciekawszych projektów, które zrealizowałem zaliczam: Murale z widokówkami starego Koszalina, wykonane wspólnie z kolegą ze studiów i absolwentem kierunku wzornictwo- Arkiem Trochą, renowacje witraży w całej Parafi Narodzenia NMP w Białogardzie oraz kościół NMP Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.”

Dyplom magisterski z Komunikacji Wizualnej u pani dr hab. Moniki Zawierowskiej-Łozińskiej, prof. PK

instagram.com/samer_druklin


Maciej Meroniuk / Creative Manager w TFP GRAFIKA – związany z firmą od 10 lat

„Dumny absolwent obecnego Wydziału Architektury i Wzornictwa, studiowałem specjalność Komunikacja Wizualna. Ujmując to w skrócie, od nieumiejętności postawienia prostej kreski w pracowni rysunku po przez ciężką pracę w każdej z pracowni, po zakończenie w postaci ukończenia studiów z wyróżnieniem w połączeniu z finałem konkursu Mazda Design. Najbardziej trafiona życiowa decyzja, mimo iż moje początkowe umiejętności nie wskazywały na ukryty potencjał, który został dostrzeżony przez najlepszych wykładowców jakich kiedykolwiek znałem. Wskazali mi drogę, którą teraz podążam w branży Designu, Digital, 3D print, Exhibition solution, POS solution, Interior design.”
Promotor: Pan Profesor Jacek Ojrzanowski


Michał Meresiński / Pracownia Meresiński

Jestem projektantem graficznym, którego głównym zajęciem jest budowanie spójnego wizerunku od podstaw, lub z wykorzystaniem istniejących elementów identyfikacji wizualnej. Studiowałem w ówczesnym Instytucie Wzornictwa Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej w latach 2001-2007. Obroniłem dyplom Magistra Sztuki w pracowni Projektowania Wnętrz prof. Zdzisława Łosińskiego. Minęło 13 lat, lecz nadal z sentymentem i przyjemnością wspominam ten czas. Miałem okazję doświadczać i uczyć się pod okiem oryginalnych osób/Profesorów. Nasze zajęcia obywały się w trzech różnych częściach miasta, a pracownie plastyczne znajdowały się na Racławickiej. Tam spędzałem najwięcej czasu na uczelni. Mocno zapamiętałem nieżyjącego prof. Krzysztofa Meisnera znanego z projektów skutera OSA, samochodu BESKID czy aparatów fotograficznych DRUH i ALFA. Wśród ważnych dla mnie wykładowców wymienić muszę Pana Romualda Wiśniewskiego, od którego dłuta do kamienia mam nadal, zmarłego prof. Zygmunta Wujka, w którego domu niejednokrotnie organizowaliśmy fajne spotkania, a część studentów odnajdywała tam prawdziwy dom, a także prof. Elżbietę Kalinowską-Motkowicz, której nasycone emocjami zajęcia rysunku zapadły w pamięci większości studentów. Wymieniając Profesorów mojego rocznika nie mógłbym pominąć nazwiska Roberta Knutha, Andrzeja Ciesielskiego, Piotra C Kowalskiego, Zbigniewa Taszyckiego – ich wykłady często wymykały się z murów uczelni, kontynuowane były w Centrali Artystycznej, Galerii Scena, plenerach Rybka, w Gąskach, licznych plenerach uczelnianych i Międzynarodowych Warsztatach Twórczych. W pracowni Komunikacji Wizualnej prof. Moniki Zawierowskiej-Łozińskiej stawiałem pierwsze kroki poznając grafikę użytkową, projektując pierwsze piktogramy, ex-librisy, logo, akcydensy, plakaty, ilustrowane mechanizmy książek pop-up, opakowania, czyli to czym głównie zajmuję się zawodowo. Czas spędzony w Koszalinie to dla mnie nie tylko nauka i zaliczenia. Miałem szczęście być tam razem “na jednym roku” z wyjątkowymi “rówieśnikami” takimi jak Daniel Szlachtowski, Sebastian Krupiński, Andrzej Golc, Tomek Czaja, Marcin Wiśniewski, Grzegorz Ciemciach, Asia Znajewska, Alicja Stupnicka, Łukasz Piotrowski, Daniel Pawlak, Kasia Mucha… – mógłbym tak wymieniać długo, każda z tych osób robi dzisiaj to co lubi, część z nich jest mi bardzo bliska. W moim przypadku to nie miejsce lecz spotkani ludzie zbudowali piękny obraz czasu studiów, który nadal grzeje gdy zacznę wspominać.
https://www.facebook.com/pracowniameresinski


Krzysztof Nogieć / MONOLIT STUDIO
Chęci do kreowania miałem zawsze. W ostatniej klasie Liceum Plastycznego postanowiłem kontynuować edukację na studiach projektowych. Wybrałem Instytut Wzornictwa w Koszalinie (obecnie WAIW). To tutaj – przede wszystkim między murami uczelni, ale także poza nimi – miałem szczęście poznać wielu niezwykłych ludzi. Byli dla mnie przewodnikami i opiekunami na tej arcyciekawej drodze, podczas której zdobywałem świadomość i dojrzałość projektową. Stypendium programu Erasmus na Seinäjoki University of Applied Sciences (Finlandia), staże w biurach architektonicznych S3NS Architektura i HS99, udział w konkursach i pierwsza praca były dla mnie szczytami, z których mogłem dostrzec kolejne.
MONOLIT STUDIO powstało w 2013r. z potrzeby serca.
Projektowanie to dla mnie coś więcej niż pasja. To integralna część mojego życia, dodatkowy pierwiastek powietrza, którym oddycham. W mojej pracy cenię sobie niezależność i różnorodność. Każde kolejne zlecenie jest nową przygodą, w którą wyruszam wyposażony w odpowiednie narzędzia – wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Tym razem to ja staram się być przewodnikiem – dla inwestora. Prowadzę go przez poszczególne etapy projektu i jego realizację. Niczego nie narzucam. Pomagam określić i nazwać potrzeby, a następnie podsuwam możliwie najlepsze rozwiązania prowokując do podjęcia wyboru. Projektowanie wnętrz to nie tylko dobór materiałów, kolorów czy lamp. To przede wszystkim projekt „używania wnętrza” – opowieść o tym jak użytkownik będzie korzystał z danej przestrzeni i jak zostanie w niej osadzony. Zadanie pozornie za każdym razem takie samo – pozornie bo kontekst zmienia wszystko.
Studia magisterskie: 2006-2012. Specjalność: Wzornictwo Przemysłowe, promotor dyplomu: Prof. Jacka Ojrzanowskiego


Jacek Ostrowski /Ostrowski Design Jewellery / www.ostrowskidesign.pl

„Jako absolwent Politechniki Koszalińskiej w Instytucie Wzornictwa (teraz Wydział Architektury i Wzornictwa) specjalność Wzornictwo Przemysłowe, mogę tylko powiedzieć, że podjąłem najtrafniejszą decyzję jaką było studiowanie właśnie na tej uczelni. Przyznaję się również, że przez 5 lat studiów nie opuściłem ani jednego zjazdu.
Jako, że od ponad 20 lat pracuję w zawodzie projektanta, zdobyta wiedza bardzo pomaga mi w codziennej pracy.”
Lata studiów 2002-2007
Promotor: Pani profesor Bogumiła Jung


Klaudia Paradowska | Pracownia Bueno
Projektowanie wnętrz to przede wszystkim moja pasja. Dobrze czuje się w stylu nowoczesnym, industrialnym i lofftowym, gdzie chętnie dodaje akcent w postaci mocniejszego koloru.
Dzięki determinacji i konsekwencji w 2014 r. założyłam własną pracownię projektowania wnętrz, a od 2019 r. wraz z Martyną Szulist, którą poznałam podczas studiów w Koszalinie, współtworzę pracownię projektową Bueno.
Studia licencjackie w Instytucie Wzornictwa PK na kierunku Architektura Wnętrz (aktualnie WAIWPK) otworzyły mnie artystycznie i ukierunkowały moje późniejsze wybory. Instytut dał mi szansę wyjazdu na studia do Portugalii w ramach programu Erasmus.
Podczas studiów w Koszalinie poznałam wielu wspaniałych ludzi o podobnych zainteresowaniach, z którymi do dziś utrzymuję kontakt.
2012-2014 – Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku – wzornictwo – studia magisterskie
2007-2011 – Politechnika Koszalińska, Instytut Wzornictwa – architektura wnętrz – studia licencjackie. Praca dyplomowa wykonana w pracowni prof. Andrzeja Wielgosza


Izabela Pawlaczyk / @Iluzjadesign

Studia w takim miejscu jak Politechnika, były dla mnie czymś zupełnie nowym. Umiejętności zdobywałam nieśmiało, zastanawiając się, czy droga którą wybrałam, jest stworzona dla mnie. Teraz, patrząc przez pryzmat czasu wiem, że była to decyzja słuszna. Wychodziłam ze strefy komfortu do sal, które oferowały burzę mózgu i metody pracy inne niż dotychczas. Tak powstawała nowa rzeczywistość. Na kartkach, w makietach, prototypach. Było ciężko, łatwo, zabawnie. Inaczej. Poznałam ludzi z pasją. Barwne, oryginalne jednostki. Z niektórymi, przyjaźń i nieustająca znajomość, łączą mnie do dziś. Nie sposób pominąć czasu po zajęciach. Przyprawiał mnie o lekki zawrót głowy i nadawał życiu aktywnie sowi tryb… Czyli studia w pełnym wymiarze. Czego chcieć więcej. Po zakończeniu nauki sprawdzałam się w różnych sytuacjach życiowych i zawodowych. Nawiązanie współpracy z dużym producentem mebli, zaowocowało powstaniem projektów mebli systemowych i wypoczynkowych. Wszystkie zostały wdrożone do masowej produkcji. Cały ten przedział czasowy był swoistym egzaminem z tematu: „od twardego projektowania do miękkiego lądowania”. Oprócz intensywnych działań z tego zakresu, brałam udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych oraz w międzynarodowych konkursach malarskich. Podnoszenie poprzeczki własnym umiejętnościom sprawiło, że kilkakrotnie, w konkursach organizowanych przez galerie w USA oraz Australii, zajęłam miejsca w ścisłym gronie finalistów. Sukcesy te, stały się zalążkiem nowych możliwości, cudownych znajomości i ogromnej satysfakcji z aktualnie podejmowanych działań. Obejmują one tworzenie pojedynczych prac i cykli tematycznych. Inspirację odnajduję w obcowniu z naturą. Tutaj szukając harmonii, spotykam pasję, pomysł i realizację. Doradzam, projektuję, współpracuję. Jestem.
Na koniec dodam, że dziękuję wszystkim których poznałam za…doświadczenia. Także łzy i radości.

Studia magisterskie 1999-2005
Dyplom w pracowni prof. T. Matuszewskiego.


 Urszula Pietrusewicz iDaniel  Szlachtowski /

Pracownia Leśna 6

„Poznaliśmy się w czasie studiów i choć rozpoczynaliśmy je w różnych latach, to zgodnie twierdzimy, że studia na Wzornictwie to przede wszystkim wyjątkowy czas i ludzie.
Pracownia Leśna 6 powstała w 2014 roku. Zajmujemy się głównie introligatorską oprawą książek i mimo że doświadczenia w tej dziedzinie nie zdobywaliśmy na uczelni – zajęć z publikacji w tym czasie jeszcze nie było – to w pracy wykorzystujemy umiejętności zdobyte przez cały okres studiów. Każde zlecenie przypomina trochę pracę zaliczeniową, podobny jest proces twórczy i towarzyszące mu emocje.
Koszalin to dla nas bardzo ważne miejsce i gdyby nie studia w Instytucie Wzornictwa (aktualnie Wydział Architektury i Wzornictwa PK) nie byłoby Pracowni Leśna 6.

www.instagram.com/pracownialesna6
Pracownia Leśna 6

Pozdrawiamy!”


Agnieszka Piotrkowska Communication and Interior Design Manager IKEA Cairo, Egypt

„Nigdy nie przestawaj odkrywać, to moja dewiza na życie. Od lat w drodze, od lat zgłębiam potrzeby prawdziwego życia w domu, od lat związana z IKEA. Moja pasja to odkrywanie piękna otaczającego nas świata, natury, historii, technologii, muzyki, smaków, zapachów oraz ludzkich potrzeb. Nieustannie pobudzam zmysły, które utrzymują u mnie wysoki poziom energii. Jestem absolwentką Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej (teraz WAIW PK), specjalność Projektowanie Wnętrz i Wystaw. Podczas swojej ścieżki byłam projektantem, nauczycielem akademickim a następnie dołączylam do IKEA. Ostatnie lata prowadzę zespoły kreatywne w różnych sklepach IKEA, w różnych miejscach. Dowodzę trzema zespołami: projektantów wnętrz, grafików oraz visual merchandiserów, dbając o jak najlepsze doświadczenia zakupowe konsumentów. Studia w dużej mierze pomogły mi się realizować. Nauczyły mnie jak w drodze projektanta łączyć “serce i rozum”. Dlaczego tak ważna jest nie tylko idea ale też możliwości i sposoby jej realizacji.Teraz zarządzając procesem projektowym oraz rozwijając projektanów, mogę dzielić się tymi wartościami. Dodatkowo nieustannie przekazuję dobrą energię i pozytywne myślenie zaszczepione we mnie w koszalińskim “magazynie”( bud. M – przyp. red.). Optymizm pobudza kreatywność. Gorąco polecam tę uczelnię, z dumą obserwuję jak się rozwija proponując coraz szerszą ofertę.

Studia w latach 1999-2006  / Dyplom na 5 – promotor prof. Z Łosiński.


Olga Popowicz-BryłaBryła Wnętrza Studio Projektowe Olga Popowicz-Bryła

„Projektuję wnętrza mieszkalne, biurowe, usługowe tak, aby mój i Twój świat był piękniejszy. Stawiam przede wszystkim na oryginalność, funkcjonalność i ergonomię. Każdy z nas jest inny i ma różne upodobania, dlatego dopasowuję projekty do Twoich indywidualnych potrzeb.

Jestem absolwentką Politechniki Koszalińskiej kierunku Wzornictwo i Architektura Wnętrz. Projektowanie wnętrz jest moją pasją, a zaczęło się w latach dzieciństwa od fascynacji znanym serialem animowanym, który każdy z nas pamięta… „Sąsiedzi”. Kreatywność, wytrwałość, brak kompleksów, piękna współpraca dwóch nieudolnych majsterkowiczów o imionach Pat i Mat wzbudzała we mnie podziw. Dostrzegłam wtedy, że z wszystkiego można zrobić coś pożytecznego, a każda przestrzeń może być odkryta na nowo! Wystarczy tylko widzieć szerzej, bardziej kolorowo i nie bać się tworzyć. Wiarę w swoje możliwości, doświadczenie, wspaniały warsztat pracy, niesamowitą atmosferę przekazaliście Wy, nieocenieni wykładowcy WZORNICTWA. Może więc szczególne podziękowania za inspirację, ciężką pracę, piękny czas studiów, a także możliwość zdobycia wyróżnienia i otrzymania Stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wyniki w nauce i osiągnięcia w pracy naukowej.”

Studia magisterskie w latach: 1997-2002
Dyplom Wzornictwo – pracownia prof. Tomasz Matuszewski
Dyplom Architektura Wnętrz – pracownia prof. Zdzisław Łosiński
www.bryla-wnetrza.pl


 

Anna Probe-KreftPro-be

„Niezwykle bliska jest mi filozofia minimalizmu oraz kierunku slow life, dlatego stawiam na jakość w tkaninach i wykończeniu oraz prostotę. Filozofia mojej marki łączy się bezpośrednio z tym co sama cenię w ubraniach, ale również w dizajnie: PROSTOTA w formie, FUNKCJA w przemyślanej konstrukcji, NATURALNE TKANINY, które nam służą i wspierają na co dzień. To co zapamiętałam z uczelni to praktyka – wszystkie uczelniane pracownie były świetnie zaopatrzone, na których czele stali doświadczeni rzemieślnicy. Dzięki temu każdy mógł się rozwijać na wielu płaszczyznach i doskonalić swój warsztat.”

Studia w latach 2010 – 2015. Dyplomy licencjacki i magisterski Anna Probe zrealizowała w Pracowni Projektowania Ubioru pod opieką dr hab. Aliny Adamczak, prof. PK
www.pro-be.com


 

Jolanta Riopka https://www.riopkainteriors.pl/ jolariopkainteriors

Od kilku lat właścicielka biura projektowego RIOPKA INTERIORS w Warszawie.

„Zanim podjęłam biznesowo najlepszą decyzję w moim życiu zakładając pracownię projektowania wnętrz, rozwijałam swoje umiejętności i zdobytą wiedzę na uczelni pracując jako Graphic Designer zgodnie ze specjalnością jaką ukończyłam, którą jest Komunikacja Wizualna. Ponad 10 lat zdobywałam cenne doświadczenia pracując w Agencjach Reklamowych, Domu Mediowym czy Międzynarodowej Platformie Sprzedażowej. W tych miejscach z wrodzoną determinacją i wiecznym dążeniem do doskonałości mojej pracy (co nie jest łatwą cechą do współżycia ) osiągnełam sporo sukcesów kreując graficznie postrzeganie wizerunku wielu znanych nam Marek i ich produktów.
Okres studiów wspominam często ze wzruszeniem. Studia, jeszcze wtedy w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej o specjalizacji komunikacja wizualna ukończyłam w 2010 r. Dla podniesienia swoich kwalifikacji w 2015 ukończyłam kierunek Zarządzanie Marką w SGH Warsaw School of Economics oraz kolejno kilka kursów doszkalających z Projektowania Wnętrz.
Myślę, że wiele osób studiujących w latach 2005 – 2010 pamięta moją osobę i konsekwentne podejście do każdej pracy czy zadania które mieliśmy wykonać. W ciągu tych kilku lat dzięki mentorom i ludziom, których poznałam a w przyjaźni jestem do dziś nauczyłam się bezwzględnie kreatywnie, bezkompromisowo, konsekwentnie realizować swoje codzienne zadania wykorzystując nabyte poczucie estetyki, dbałości o detal, przemyślane rozwiązania z zachowaniem ergonomii i funkcjonalności. Nauczyłam się inaczej postrzegać świat… wiecie co mam na myśli, przecież jesteśmy tacy sami!
Jestem dumna z tego, że tych kilka lat swojego życia oddałam uczelni a ona zaopiekowała się moim rozwojem osobistym i dziś mówię Wam, że właśnie tak miało wyglądać moje życie! Nie było łatwo. Już na pierwszym roku musiałam pogodzić pracę w Agencji Reklamowej z oczekiwaniami Uczelni.
To nie jest miejsce dla mało wymagających od siebie, tu nigdy nie otrzymasz prostej odpowiedzi ale wskazówki jak osiągnąć wymagany od Ciebie efekt końcowy i po kilku tygodniach Twoje prace będę właśnie takie jak oczekiwano. Powoli, samodzielnie będziesz odpowiadał na swoje pytania, a i pytać będziesz rzadziej… Tak, tak zaczniesz do siebie gadać i to już na pierwszym roku! 
Pamiętaj, aby osiągnąć sukces musisz analizować, być wytrwałym i iść ciągle do przodu! Powodzenia!”


Joanna Rogańska  / UI/UX designer www.joannaroganska.pl

„Studia zaoczne, dwustopniowe, wtedy jeszcze w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, rozpoczęłam po ukończeniu liceum plastycznego. Musiałam je pogodzić z pracą w agencji reklamowej, co wymagało dość sporo wysiłku i dobrej organizacji.

Rozpoczynając studia, byłam zaskoczona różnorodnością obszarów i dziedzin projektowych, z jaką spotykaliśmy się na zajęciach, zaczynając od tradycyjnych sztuk plastycznych poprzez szeroko rozumiany design przedmiotów użytkowych i komunikacji wizualnej.

Z perspektywy czasu doceniam zróżnicowanie nauczanych na Wzornictwie przedmiotów. Studia przede wszystkim nauczyły mnie prowadzenia procesu projektowego, analizy wymagań i projektowania skupionego na realizacji konkretnych potrzeb, celów. Dały solidne podstawy, aby nie bać się wyzwań i swobodnie realizować zawodowo w obszarach łączących sztukę i technologię.

Dyplom magisterski, który realizowałam pod okiem pani dr hab. Moniki Zawierowskiej-Łozińskiej, był dla mnie motywacją do zmiany kierunku pracy zawodowej.

Od ponad 6 lat zajmuję się tworzeniem produktów cyfrowych. Projektuje i pomagam tworzyć aplikacje mobilne, webowe, gry oraz oprogramowanie.

Polecam te studia wszystkim osobom, które wiążą swoją przyszłość z pracą projektanta.”


Anna Sadłowska / @Anna Sadlowska Fotografia

„Odkąd pamiętam uwielbiałam rysować, malować i wyrażać się manualnie. Moim pierwszym programem graficznym był Paint i uważałam, że jest absolutnie fantastyczny. Efekt pixelowego sprayu przyprawiał mnie o gęsią skórkę. Notatki w liceum przepisywałam w Wordzie, wklejałam zdjęcia i tworzyłam pierwsze layouty (nie wiedziałam wówczas, że tak się to nazwa). Było to moje hobby i ulubiona forma spędzania wolnego czasu. Gdy zaczęłam studiować Komunikację Wizualną w Instytucie Wzornictwa w Koszalinie (aktualnie WAIWPK) zrozumiałam, że hobby może stać się życiową pasją. Poznałam tam wspaniałych ludzi, którzy widzieli świat tak jak ja. Profesorowie niezwykle nas inspirowali i przekazywali swoją cenną wiedzę. Poznawałam nowe programy, robiłam projekty i wszystko było ekscytujące. Czwarty rok studiów spędziłam na stypendium naukowym Erazmus na Uniwersytecie w Palermo we Włoszech. Możliwość studiowania za granicą było wspaniałą przygodą, którą polecam wszystkim gorąco. Obecnie pracuję i mieszkam w Londynie. Zajmuję się projektowaniem opakowań. Moim drugim zawodem i wielką pasją jest fotografia.”

Studia w latach 2003-2008, dyplom magisterski. Promotor dr hab Alina Adamczak.

behance.net/antoszkaaa8de2
m.facebook.com/annasadlowskafotografia/?device_id=7d80015f-4915-4596-9531-8f2b68faffed


Alicja Strzyżyńska / www.alicjastrzyzynska.com

Do studentów: „Niezależnie od tego gdzie studiujesz, tak naprawdę wszystko zależy tylko od ciebie. Ile poświęcisz na to swojego czasu oraz ile włożysz swojego serca. Stawiaj sobie wyzwania i je realizuj, pracuj na modelach/makietach, eksperymentuj, popełniaj błędy, a najważniejsze nie poddawaj się.”

O mnie: „Nazywam się Alicja i jestem projektantem z siedzibą w Amsterdamie. Mam doświadczenie we wszystkich obszarach architektury wnętrz, projektowania mebli i projektowania produktu. Wcześniej współpracowałam z Torafu Architects w Tokio oraz pracowałam dla znanych marek jak Tommy Hilfiger i Calvin Klein. W projektach poszukuję balansu między światem natury a człowieka.”

2012-2014 – Studia magisterskie – ASP Warszawa – Wzornictwo
2008-2014 – Studia licencjackie – Politechnika Koszalińska – Architektura wnętrz (dyplom: pracownia dr hab. Katarzyna Radecka) oraz Wzornictwo (dyplom: pracownia prof.dr hab. Tomasz Matuszewski)

alicjastrzyzynska.com


Alicja Stupnicka-Piotrowska  i Łukasz Piotrowski / LOOKAstudio

„Cześć, Tu Ala i Łukasz. Razem LOOKAstudio. Zajmujemy się projektowaniem wnętrz, głównie hotelowych. Nasze projekty są kompleksowe, więc zajmujemy się również projektowaniem mebli, wzorów na wykładzinach, tapetach, projektujemy oświetlenie.
Tworzymy koncepcję zagospodarowania terenu dla osiedla domków lub przestrzeni zielonej. Opracowujemy identyfikację graficzną oraz malarstwo dedykowane do projektowanych przez nas wnętrz.
Na koncie mamy m.in. współpracę z marką Radisson i Hilton w Świnoujściu i w Szklarskiej Porębie.
Uczelnia nauczyła nas niesztampowego myślenia i odwagi w tworzeniu. Bardzo miło wspominamy czasy studiów, a przyjaźnie zawarte wówczas trwają do dziś.”

Alicja – studia w latach 2001—2006.
Dyplom magisterski w pracowni Projektowania Wnętrz, promotor Prof. Jerzy Stiller

Łukasz- studia w latach 2003—2008
Dyplom magisterski w pracowni Projektowania Wnętrz, promotor Prof. Andrzej Wielgosz

#studiujnawaiwpk #politechnikakoszalińska #lookastudio #koszalin #waiwpk


dr Anna Szklińska /wzornictwo.tu.koszalin.pl

„…długo marzyłam o studiach na akademii, na kierunku artystycznym – malarstwie lub rzeźbie, jednocześnie z przypadku studiując wzornictwo. Dziś sądzę, że szkoły artystyczne nie mają wiele do zaoferowania dla osób zainteresowanych tymi dziedzinami, w przeciwieństwie do studiów o charakterze projektowym.”

Studia w latach 2002-2008 Dyplom z wyróżnieniem, Pracownia Projektowania Produktu, promotor prof. J. Ojrzanowski, aneks dyplomowy z zakresu rzeźby pod kierunkiem prof. A . Michowskiej, temat: „Przestrzeń dla ubioru. Nowe idee w projektowaniu systemów ekspozycyjnych.”

2016 Uzyskanie stopnia naukowego doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej – sztuki projektowe na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Praca o tytule „O kompletowaniu i kontemplowaniu wobec form pustych.” pod kierunkiem prof. dr hab. Katarzyny Podgórskiej-Glonti.

Obecnie adiunkt w Katedrze Sztuk Plastycznych na Wydziale Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

www.przestrzensztukis2.pl/wystawa-katarzyna-kobro/
www.galerianapietrze.com/…/anna_szklinska_-_viva_indifferen…
www.galeriascena.wordpress.com/…/anna-szklinska-r-e-k-o-n-…/


Martyna Szulist / Pracownia Bueno
Z wykształcenia jestem architektem wnętrz i scenografem, a z pasji blogerką, która lubi wszystko, co kreatywne i ma głowę pełną pomysłów. W 2014 roku założyłam własną działalność i zamieszkałam w Gdańsku, gdzie wykonuję większość projektów. Od 2019 r. wraz z Klaudią Paradowską – poznaną podczas studiów w Koszalinie – współtworzę pracownię projektową Bueno. Lubię aranżować wnętrza eklektyczne z artystycznym klimatem, gdzie lekka nowoczesność, przeplata się z klasyką. Kocham wzory i kolory, ponieważ uważam, że dodają one pozytywnej energii, dlatego często można je spotkać w moich projektach.
Studia na Politechnice Koszalińskiej wspominam dobrze dzięki wspaniałym osobom, z którymi do dziś utrzymuję kontakty i kibicuję ich sukcesom zawodowym i prywatnym.
2011 – 2013 – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu – scenografia – studia magisterskie
2007 – 2011 – Politechnika Koszalińska – architektura wnętrz – studia licencjackie. Praca dyplomowa wykonana w pracowni prof. Andrzeja Wielgosza


Alina Szymańska /  Fabryka Wnętrz – aranżacja wnętrz Koszalin, Kołobrzeg, Słupsk, Poznań

„Z branżą wnętrzarską związana jestem 15 lat, od 2011 roku prowadzę pracownię projektową „Fabryka-wnętrz” a od 2019 współtworzę showroom Fornear, oferujący kompleksowe zabudowy meblowe. Nie boimy się trudnych ani skomplikowanych wyzwań, stawiając na innowacyjność, nowatorskość i wyczucie stylu. Z zaangażowaniem i profesjonalizmem podchodzimy do każdego zlecenia, realizując marzenia inwestorów. Wykonujemy projekty dla klientów indywidualnych, takie jak mieszkania, apartamenty, domy, oraz aranżacje wnętrz biur, restauracji, przedszkoli, sklepów, gabinetów lekarskich i pubów.
Wzornictwo jako wydział, to doskonała kompilacja wysokospecjalistycznej kadry naukowej o nieszablonowych, barwnych osobowościach i rozbudowanego zaplecza dydaktycznego. W pamięci utkwiły mi zajęcia z pierwszego roku studiów u dr Bogusława Niewiadomskiego i dr hab. Elżbiety Kalinowskiej-Motkowicz.”
Studia w latach 2000 – 2005, dyplom pod kierunkiem prof. Jerzego Stillera.

fornear.business.site   /  www.fabryka-wnetrz.com


Tomasz Tarasewicz www.t3dg.eu

Swoją „zabawę” z projektowaniem zacząłem po studiach, w Warszawie, gdzie współpracowałem z firmami o globalnym znaczeniu w świecie biznesu. Zajmowałem się projektowaniem przestrzeni komercyjnych i prywatnych. Od lat moje realizacje prezentowane się na łamach czasopism wnętrzarskich a sam występuję jako ekspert w dziedzinie architektury wnętrz i designu. Aby być blisko morza i plaży od trzech lat mieszkam i prowadzę pracownię w Sopocie. W chwili obecnej oddaję się pracy twórczej jako kreator, wizjoner wprowadzając idee i koncepty Fit Out dla firm developerskich o międzynarodowym i lokalnym zasięgu. Czas wolny poświęcam swojej pasji – wybierając i projektując wnętrza w starych kamienicach z początku XX wieku.
Ze studiów pamiętam dwie rzeczy:
Pierwsza – pytanie – „ chcę być artystą czy rzemieślnikiem?” – wybrałem to drugie. Lata pracy pokazały jak bardzo duża istnieje zależność pomiędzy światem biznesu a osobami kreatywnymi i twórczymi.
Druga – fantastyczne zajęcia rysunku z dr hab. Elżbietą Kalinowską-Motkowicz
Studia w latach 1996-2001 / Promotorem dyplomu był prof. T. Matuszewski.


Szymon Wanatowicz wanatowicz.com

„Projektant interfejsów w obszarze UX i UI. Studia w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej (obecnie WAIWPK) ukończyłem 2005 roku. Blisko 10 lat pracowałem w firmie Satel, gdzie byłem odpowiedzialny za design urządzeń do sterowania systemami alarmowymi i automatyką domową. Produty, które zaprojektowałem znajdują się dziś w wielu domach i obiektach użyteczności publiczej. Między innymi manipulator sensoryczny-finalista konkursu Dobry Wzór 2011, z którego jestem bardzo dumny. Współpracowałem też z autorskim studiem prof Marka Adamczewskiego – Marad Design w Gdańsku. Z czasem trafiały do mnie coraz częściej projekty które łączyły w sobie fizyczny świat produktu z wirtualnym interfejsem. Kilka lat temu zdecydowałem się całkowicie poświęcić projektowaniu user experience. Ukończyłem studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS „UX-psychologia projektowania” i zacząłem mocno działać w obszarze interfejsów graficznych. Na moim koncie mam urządzenia dla branży medycznej i energetycznej, a od 5 lat jestem związany z grupą Blue Media SA, gdzie odpowiadam za projekty dla największych polskich banków i firm ubezpieczeniowych. W wolnym czasie, choć nie mam go za wiele, dzielę się wiedzą prowadząc zajęcia na WSB w Gdańsku, a ostatnio współtworzę program kursu UX dla firmy szkoleniowej.”

Studia w latach 2000-2005
Dyplom magisterski w pracowni Komunikacji Wizualnej, promotor Prof. Andrzej Wielgosz

https://dobrywzor.com.pl/project/int-ksg/
https://projekt-wbz.com.pl/wizytownik/50,szymon-wanatowicz


Magdalena Wesołowska Latos  / Zizi Studio – projektowanie wnętrz

„Studiowałam jako pierwszy rocznik na studiach dziennych rozpoczynając naukę w 1996 r. a dyplom z Komunikacji Wizualnej zdobyłam w 2001 r. Decyzję o studiach artystycznych podjęłam po ukończeniu liceum ekonomicznego. Promotorem mojej pracy magisterskiej był Prof. Andrzej Wielgosz (asystentem w pracowni był wówczas mgr Stanisław Wolski). W zawodzie projektanta wnętrz pracuję od 19 lat. W swojej pracy wykorzystuję najnowocześniejsze trendy w światowym designie. Do każdego klienta podchodzę indywidualnie, przykładając ogromną wagę do tego, aby projekty były niepowtarzalne i nietuzinkowe. Maluję światłem, komponuję melodie obrazów, tworzę oryginalne zapachy barw. To wszystko po to, aby stworzyć moim klientom azyl od codzienności.Tego nauczyłam się studiując Wzornictwo na Politechnice Koszalińskiej oraz dzięki cudownym Profesorom i nauczycielom, którzy pokazali mi jak patrzeć na rzeczy zwykłe w niezwykły sposób. Współpracuję ze sprawdzonymi wykonawcami, co pozwala mi prowadzić projekt od koncepcji do jego realizacji. Dzięki studiom na Politechnice i przedmiotom ściśle technicznym nie boję się różnych projektowych wyzwań. W skrócie, co zaprojektuję to zbuduję.”


Joanna Znajewska / Kukukid

Współwłaścicielka i projektantka w autorskiej marce odzieży dziecięcej „KUKUKID”

Zakres kreacji we własnej marce odzieży jest naprawdę duży. Można go podzielić na 3 części. Pierwsza część to projektowanie nowych form, dobór kolorystki oraz projektowanie grafik przeznaczonych na nadruki. Druga to projektowanie scenografii do sesji zdjęciowych oraz projektowanie stoisk targowych. Trzeci element to umiejętności fotograficzne i kompozycyjne, które wpływają na budowanie tożsamości marki w internecie. W ciągu roku powstają 2 kolekcje – letnia i zimowa, każda jest inna od poprzedniej i praca nad każdą z nich musi zawrzeć się w określonych ramach czasowych. Pracy jest więc sporo, zwłaszcza tej typu „multitasking”.
Studia to przede wszystkim ludzie, których tam poznałam. W pewnym momencie ta towarzyska strona zdominowała tę naukową i moje studiowanie zawisło na włosku:)
I choć znacznie utrudniłam sobie „życie” to paradoksalnie wychodzenie z tarapatów uświadomiło mi, że nie ma rzeczy niemożliwych Ostatecznie po 3 latach od zakończenia studiów obroniłam dyplom w Pracowni Komunikacji Wizualnej u prof. Aliny Adamczak. Umiejętności „gaszenia pożarów” i realizacji „rzeczy niemożliwych”, które są niezbędne w mojej pracy, rozwinęłam właśnie dzięki studiom.”

www.kukukid.com


 Skip to content