Plener studentów WAiW: 16-26 czerwca 2020

Co roku studenci pierwszego roku Wydziału Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej uczestniczą w ogólnoplastycznym plenerze, który pozwala im odkrywać i rozbudzać wrażliwość w warunkach otwartej przestrzeni. W tym roku wirus pokrzyżował trochę plany… Plener, który zazwyczaj odbywa się w sąsiedztwie nadmorskich pejzaży, miał miejsce w kampusie WAiW przy ulicy Racławickiej od 16 do 26 czerwca 2020 roku pod hasłem: INTERWENCJE W PRZESTRZEŃ. Te nietypowe okoliczności sprawiły, że studenci podjęli artystyczne działania w pozornie znanym już miejscu, jednak ich wyobraźnia i praca pod czujnym okiem dydaktyków prowadzących plener ukazała, ile można zaobserwować i zinterpretować patrząc “na nowo”.

Przyjrzyjmy się efektom ich twórczego działania w poniższej galerii zdjęć. Czy poznajecie znajome tereny i budynki?

Dydaktycy prowadzący plener: dr Anna Szklińska / dr Piotr Stramski


Główny temat: AUTOPORTRET  W  PRZESTRZENI
Sportretuj siebie – wyraź siebie poprzez formę lub działanie w wyznaczonym miejscu znalezionym w przestrzeni. Angażując wiedzę dotyczącą zagadnienia formy i koloru oraz umiejętności i doświadczenia z warsztatu plastycznego (rysunek, malarstwo, fotografia, rzeźba) nakieruj swoją kreatywność i zaproponuj obiekt lub działanie, z którym będziesz mógł się utożsamić.
Spójrz na siebie jako na element złożonej kompozycji jaką jest natura. Wszystkie organizmy żywe posiadają cechy wspólne – wszystkie są z sobą połączone – na wielu różnych płaszczyznach (np. złota proporcja, continuum czasoprzestrzenne, geometria). Odkryj w sobie cząstkę wszechświata, dostrzeż cechy wspólne, uniwersalne oraz te indywidualne.


Zdjęcia: Adam Paczkowski (Politechnika Koszalińska) / dr Anna Szklińska / studenci WAiW biorący udział w plenerze

Autoportret w przestrzeni – fotorelacja z procesu pracy


Realizacje tematu Autoportret w przestrzeni:

Klaudia Krupa, Przemysław Sulicki, Aleksandra Szafrańska – Pejzaż z różowymi drzewami


Denis Borovich, Piotr Skowyra – Forma przestrzeni i Brzoza


Izabela Komasa – Autoportret w ruchu


Julia Sas, Paula Michałowska, Klaudia Bugajska – Zielona biżuteria


Sandra Sadowska, Agnieszka Seweryn – Mikromiasto


Miłosz Nowosielski – Kołysanka


Marta Breza, Kaja Klebba, Dominika Fiedziuszko – Kamuflaż