Ruszył konkurs Young Design 2020!  

 

Ruszył konkurs Young Design 2020!  

Young Design to pierwszy w Polsce program, którego celem jest wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia – takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem. Główną nagrodą w konkursie jest stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 złotych.

Organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego po raz 13. konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów wzornictwa. Wystarczy do 11 stycznia 2021 r. przysłać trzy najlepsze projekty ze swojego portfolio (szczegóły w Regulaminie Konkursu).

Finalistów konkursu i ich projekty oceniać będzie jury – Kapituła Stypendialna złożona z przedstawicieli biznesu – producentów oraz dystrybutorów. Nagrodę otrzyma projektant/ka, który/a poza dobrymi projektami najlepiej zaprezentuje swoje umiejętności i kompetencje potrzebne do współpracy z przyszłymi pracodawcami. To jedyny konkurs w Polsce dający młodym projektantom szansę nawiązania biznesowych kontaktów, dzięki którym będą mieli szansę rozpocząć karierę w branży wzorniczej. 

Wszyscy finaliści będą mieli możliwość skorzystania ze szkolenia poprzedzającego występ przed jury. Szkolenie dotyczące wystąpień publicznych poprowadzone będzie przez Lauren Peso Polska, Partnera Konkursu Young Design 2020.

Zgłoszenia można nadsyłać do 11 stycznia 2021 roku!

Regulamin konkursu Young Design 2020 na stronie konkursu : https://www.iwp.com.pl/young_design

Organizator konkursu Young Design 2020:  Instytut Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o.o.

Patron honorowy i fundator głównej nagrody w konkursie Young Design 2020: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotr Gliński.

Partner konkursu Young Design 2020: Lauren Peso Polska S.A.