dr hab. Anna Szklińska /wzornictwo.tu.koszalin.pl

dr hab. Anna Szklińska /wzornictwo.tu.koszalin.pl

“…długo marzyłam o studiach na akademii, na kierunku artystycznym – malarstwie lub rzeźbie, jednocześnie z przypadku studiując wzornictwo. Dziś sądzę, że szkoły artystyczne nie mają wiele do zaoferowania dla osób zainteresowanych tymi dziedzinami, w przeciwieństwie do studiów o charakterze projektowym.”

Studia w latach 2002-2008 Dyplom z wyróżnieniem, Pracownia Projektowania Produktu, promotor prof. J. Ojrzanowski, aneks dyplomowy z zakresu rzeźby pod kierunkiem prof. A . Michowskiej, temat: „Przestrzeń dla ubioru. Nowe idee w projektowaniu systemów ekspozycyjnych.”

2016 Uzyskanie stopnia naukowego doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej – sztuki projektowe na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Praca o tytule „O kompletowaniu i kontemplowaniu wobec form pustych.” pod kierunkiem prof. dr hab. Katarzyny Podgórskiej-Glonti.

2021 Nadanie stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie sztuki w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki.

Anna Katarzyna Szklińska – Doktoraty i habilitacje – Biuletyn Informacji Publicznej (lodz.pl)

Obecnie adiunkt w Katedrze Sztuk Plastycznych na Wydziale Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

www.przestrzensztukis2.pl/wystawa-katarzyna-kobro/
www.galerianapietrze.com/…/anna_szklinska_-_viva_indifferen…
www.galeriascena.wordpress.com/…/anna-szklinska-r-e-k-o-n-…/