Aleksandra Jankowska  / jankowskadesign.pl / @jankowskadesign

Aleksandra Jankowska  / jankowskadesign.pl / @jankowskadesign

“Architekturą wnętrz oraz wizualizacjami 3d zajmuję się od 2008 roku, Projektowanie wnętrz było moim marzeniem od dziecka – jeszcze do końca nie wiedziałam na czym to będzie polegać, ale wiedziałam, że chcę to robić.

Do najciekawszych projektów, które zrealizowałam, zaliczam: Projekt Apartamentu w Krakowie inspirowany filmem “Grand Budapest hotel”, projekt nadleśnictwo w Miastku, współpracę przy projekcie biblioteki w Rumii z dr hab. Janem Sikorą oraz przygotowywanie modelu 3d platformy wiertniczej.

Wspomnień ze studiów mam bardzo dużo, to był bardzo przyjemny i twórczy okres. W pamięci utkwiły mi pierwsze zajęcia z Projektowania wnętrz z Panią dr Moniką Madej, na których to dowiedziałam się, że architektura wnętrz to nie dekoratorstwo i to powtarzam do dziś.
Z nutką nostalgii wspominam też maraton zajęć z rzeźby, malarstwa i rysunku, gdzie przechodziło się przez wszystkie stany emocjonalne. Można było się otworzyć, zobaczyć co w środku siedzi, poznać siebie i rozwijać wyobraźnię i warsztat – wspaniałe zajęcia.”

 

 

Temat pracy magisterskiej: “Neotapeta” – jedna z zaprojektowanych tapet zajęła 2 miejsce w konkursie VOX.
promotor dr hab. Monika Zawierowska- Łozińska

www.facebook.com/jankowskadesign