Szymon Keller / www.szymonkeller.com

Szymon Keller www.szymonkeller.com

“Jestem projektantem wnętrz i produktu z siedzibą w Barcelonie od 2014 roku.
Na co dzień współpracuję z wielokrotnie nagradzanym Jaime Beriestain Studio, gdzie projektuję luksusowe hotele, prywatne apartamenty, restauracje i butiki.

Klientami są wiodące sieci hotelowe, takie jak Hyatt Regency, Marriott, Waldorf Astoria i Hilton. W przeciągu ostatnich lat stworzyliśmy liczne obiekty między innymi na terenie Hiszpanii, Dubaju i Nowego Jorku.

W projektowaniu stawiam na autentyczność materiałów. Odpowiednio dobrane pomagają stworzyć ponadczasowe wnętrza i obiekty. To one wprowadzają nas w interakcje z otoczeniem, budują atmosferę i angażują zmysły. W czasach cyfryzacji jest to dla mnie wyjątkowa wartość.

Swoją karierę w dużej mierze zawdzięczam studiom licencjackim w Instytucie Wzornictwa PK na kierunku Architektura Wnętrz (obecnie Wydział AiW).

W 2012 roku pod okiem dr hab. Katarzyny Radeckiej powstała moja praca dyplomowa na temat reformy budynku użytku publicznego. Pracuję nad podobnymi tematami do dziś.

 

Instytut dał mi szansę wyjazdu na roczne studia do Hiszpanii w ramach programu Erasmus. Niewątpliwie wpłynęło to na moje dalsze rozwijanie kariery w tym kraju.

Studia magisterskie ukończyłem na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie w 2014 roku z praca dyplomowa u prof. Jerzego Porębskiego i Tomka Rygalika.

Przyszłym studentom życzę, aby Wydział Architektury i Wzornictwa PK tak jak i mnie uczył wrażliwości na otaczające nas piękno, pielęgnował kreatywność i wiarę w siebie.”