dr hab. Przemysław Jan Majchrzak prof. PK / www.wzornictwo.tu.koszalin.pl, www.designdesign.pl

dr hab. Przemysław Jan Majchrzak prof. PK / www.wzornictwo.tu.koszalin.pl, www.designdesign.pl

“Dziewiętnaście lat temu po raz pierwszy przekroczyłem mury Politechniki Koszalińskiej. Wtedy jeszcze o wzornictwie wiedziałem niewiele, ale kiedy zobaczyłem jak wyglądają tutejsze pracownie, byłem przekonany, że to będą studia moich marzeń. Nie pomyliłem się! Z ogromnym zapałem chłonąłem wiedzę i nie traciłem czasu.

To nie mury budują uczelnię, tylko niezwykle wartościowi ludzie i to po obu stronach. Spotkałem tu moich mentorów – obecnie kolegów z pracy, ale także poznałem wiele cennych osób, z którymi wciąż wiążą mnie doskonałe relacje. To miejsce kształtuje ludzi, otwiera umysły, pokazuje świat innym, lepszym. Tu stawiałem pierwsze kroki projektowe, tu odnosiłem pierwsze sukcesy zawodowe, a teraz dzielę się wiedzą z młodym pokoleniem przyszłych projektantów. Uczelnia wyposażyła mnie w solidny fundament wiedzy, który wciąż poszerzam aktywnie projektując. Od 2006 roku projektuję jako freelancer. Mam na swoim koncie kilkanaście projektów wzorniczych i kilkaset graficznych wdrożonych do seryjnej produkcji, a moje projekty zdobywają uznanie w licznych konkursach. Moi klienci to m.in. Philips Lighting Poland, Dar Lighting UK, Imperial, Terma, Breve, Lumi Team. Żyję z projektowania i projektuję, aby żyć.

Dyplom z wyróżnieniem w 2006 roku „Światło – narzędzie doskonałe”, promotor – mentor, człowiek, któremu zawdzięczam wiele – zawodowo i prywatnie – profesor Tomasz Matuszewski;
doktorat na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie w 2012r. – promotor – profesor Michał Stefanowski;
habilitacja na Wydziale Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w 2019r.

Lata studiów: 2001-2006″

www.designdesign.pl

Skip to content