Jolanta Kwarciak/ www.wzornictwo.tu.koszalin.pl

Aktualnie asystent dr hab. Katarzyny Radeckiej w Katedrze Architektury na Wydziale Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Równocześnie kontynuuje doktorat pod kierunkiem Profesora Jacka Dominiczaka na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
W 2014 r ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na ASP w Gdańsku w Pracowni Wnętrz Miejskich pod kierunkiem prof. Jacka Dominiczaka we współpracy z dr hab. Katarzyną Krakowiak. Projekt dyplomowy „Stara Instalacja Wojskowa w Babich Dołach” otrzymał Nagrodę Główną w konkursie na Najlepsze Dyplomy Architektury Wnętrz ASP w Gdańsku na festiwalu Gdynia Design Days. W tym samym roku projekt uzyskał nominację gdańskiej ASP do konkursu Archiprix International 2015 (Najlepsze Dyplomy na Świecie). Temat dyplomowy stał się początkiem dalszych rozważań na temat architektury post-militarnej oraz badań nad jej percepcją w ramach pracy doktorskiej.
W latach 2013-2015 asystowała przy projektach artystycznych Katarzyny Krakowiak. Rok 2015/2016 to początek przygody pracy ze studentami jako asystent dr hab. Katarzyny Radeckiej w Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz i Form Użytkowych w Akademii Sztuki w Szczecinie.
Jest autorką i współautorką licznych projektów z zakresu architektury wnętrz i wystawiennictwa m.in. Wydziału Zabaw w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Współzałożycielka duetu NEON, podejmującego działania na pograniczu architektury, sztuki i research`u .
Kilka słów do studentów i kandydatów:
Staram się wrócić myślami do momentu podjęcia decyzji o studiach na Architekturze Wnętrz. Wybór ścieżki kreacyjnej był dla mnie pewny od zawsze, jednak wątpię, bym wiedziała wówczas czym w pełnym wymiarze jest architektura wnętrz, co tak na prawdę się za nią kryje oraz gdzie ona mnie zaprowadzi. Jednocześnie wiedziona jakimś tajemniczym instynktem wiedziałam, iż to właśnie chcę robić. Dzisiejsza świadomość nieświadomości tamtego wyboru jest dla mnie namacalnym dowodem siły intuicji, właściwej młodym ludziom, którzy często kierując się emocjami, dokonują, pomimo tych emocji, najlepszych wyborów w życiu. Nie mam co do tego wątpliwości patrząc na przebytą drogę, pełną pasji, ale też i wysiłku pozwalającego poczuć smak tego wyboru.
Przyszłym studentom, życzę wsłuchania się w intuicję i bycia autentycznym, a nadto ciekawym świata – zawsze. Nie bójcie się, sprawdzajcie, błądźcie, zderzajcie i konfrontujcie ze sobą Wasze doświadczenia i fascynacje. Inspiracji szukajcie przede wszystkim w sobie, to nieprzebrane źródło niekończących się idei. Taką „wyprawkę” dały mi studia w ówczesnym Instytucie Wzornictwa w Koszalinie i takiej samej życzę Wam na WAIW!
Studia licencjackie na Politechnice Koszalińskiej w latach 2008-2011.
Dyplom z wyróżnieniem pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Radeckiej.