dr Paulina Kminikowska / https://wzornictwo.tu.koszalin.pl/

dr Paulina Kminikowska / https://wzornictwo.tu.koszalin.pl/

“Jestem aktywnym architektem wnętrz, w swoich pracach łączę tradycyjne metody projektowania z nowymi technologiami, jak
skanowanie 3D czy druk 3D. Projektuję wnętrza mieszkalne, jak i komercyjne, przestrzenie publiczne oraz scenografie, tworzę wizualizacje oraz animacje do reklam. Ponadto jestem adiunktem na Wydziale Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. W dydaktyce wykorzystuję najnowsze specjalistyczne oprogramowanie oraz wprowadzam studentów w świat nowych technologii. Dużą część swojej pracy
poświęcam na działania eksperymentalne, które wykorzystuję później w projektowaniu. Od wielu lat pracuję w Laboratorium Szybkiego Prototypownia Politechniki Koszalińskiej, gdzie realizuję zadania badawcze między innymi przy współpracy z Muzeum w Koszalinie. Ukończyłam studia na kierunku Architektura Wnętrz, a promotorem mojej pracy magisterskiej była dr hab. Katarzyna Radecka, prof. PK. W 2016 uzyskałam stopień doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Architektury i Wzornictwa. Promotorem mojej pracy doktorskiej pt.,, Inny wymiar percepcji dzieła. Nowe technologie cyfrowe w wystawiennictwie” był dr hab. Tadeusz Pietrzkiewicz, profesor ASP w Gdańsku.
Studia na Politechnice Koszalińskiej były początkiem mojej przygody z projektowaniem, która trwa do dziś i objawia się w różnej formie.
Najpiękniejsze jest to, że my jako projektanci możemy łączyć ze sobą wiele dziedzin, a ponadto wpływać na poprawianie jakości życia innych ludzi, nadając otaczającej nas przestrzeni nowy wymiar. Projektowanie to nie zawód, to misja.”