Grzegorz Bożejewicz / @BG DESIGN

Grzegorz Bożejewicz / @BG DESIGN

“Zawsze fascynowała mnie twórczość projektowa. Dlatego najpierw chciałem zostać inżynierem. Jednak oprócz obliczeń konstrukcyjnych było coś jeszcze, co często przelewałem na papier. Dobra dusza skierowała mnie na Politechnikę Koszalińską. Tam w Instytucie Wzornictwa mogłem rozwijać umiejętności artystyczne, które otworzyły mi nową drogę twórczą i rozbudowały warsztat projektowy. W roku akademickim 2004/2005 otrzymałem wyróżnienie w pracowni rysunku od profesor E. Kalinowskiej. Okazało się, że technologia i sztuka mogą iść razem w parze. Efektów takiego zestawienia mogłem właśnie doświadczyć na tej uczelni. W Instytucie Wzornictwa poznałem wielu ludzi, którzy mnie inspirowali i rozwijali moją kreatywność. Tam też uczestniczyłem w plenerach artystycznych, pierwszych podróżach po festiwalach sztuki i wystawach designu. Wielką przygodą było uczestniczenie w programie Erasmus, czyli rocznych studiach zagranicznych na uniwersytecie w Palermo. Te wszystkie doświadczania ułatwiły mi podjęcie pracy jako projektant.

Obecnie mam za sobą wiele zrealizowanych projektów łodzi, pracując m.in. dla takich firm jak Kama Yachts, Rebus-serwis, Calipso Yachts, Coral Yachts, Stillo 30, Libra Yachts czy Cubeboat i myślę, że z pewnością nie osiągnąłbym tego gdyby nie studia w Instytucie Wzornictwa (aktualnie Wydział Architektury i Wzornictwa PK)

bgdesign.biz
https://www.facebook.com/BG-Design-428351140560252/

Lata studiów 2002 – 2007
W 2008 dyplom magisterski – „Współczesne wzornictwo a projektowanie jachtów motorowych. Projekt jachtu motorowego.”, specjalność Wzornictwo Przemysłowe w pracowni profesora Tomasza Matuszewskiego.