Joanna Rogańska  / UI/UX designer www.joannaroganska.pl

Joanna Rogańska  / UI/UX designer www.joannaroganska.pl

“Studia zaoczne, dwustopniowe, wtedy jeszcze w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, rozpoczęłam po ukończeniu liceum plastycznego. Musiałam je pogodzić z pracą w agencji reklamowej, co wymagało dość sporo wysiłku i dobrej organizacji.

Rozpoczynając studia, byłam zaskoczona różnorodnością obszarów i dziedzin projektowych, z jaką spotykaliśmy się na zajęciach, zaczynając od tradycyjnych sztuk plastycznych poprzez szeroko rozumiany design przedmiotów użytkowych i komunikacji wizualnej.

Z perspektywy czasu doceniam zróżnicowanie nauczanych na Wzornictwie przedmiotów. Studia przede wszystkim nauczyły mnie prowadzenia procesu projektowego, analizy wymagań i projektowania skupionego na realizacji konkretnych potrzeb, celów. Dały solidne podstawy, aby nie bać się wyzwań i swobodnie realizować zawodowo w obszarach łączących sztukę i technologię.

Dyplom magisterski, który realizowałam pod okiem pani dr hab. Moniki Zawierowskiej-Łozińskiej, był dla mnie motywacją do zmiany kierunku pracy zawodowej.

Od ponad 6 lat zajmuję się tworzeniem produktów cyfrowych. Projektuje i pomagam tworzyć aplikacje mobilne, webowe, gry oraz oprogramowanie.

Polecam te studia wszystkim osobom, które wiążą swoją przyszłość z pracą projektanta.”