dr Alina Ostach-Robakowska

   Adiunkt w Katedrze Grafiki Projektowej

Doktor sztuk projektowych, projektantka w zakresie wzornictwa przemysłowego oraz grafiki cyfrowej i warsztatowej. Zajmuje się problematyką komunikacji wizualnej ze szczególnym uwzględnieniem Miejskich Systemów Promocji i Informacji Wizualnej. Współpracuje z firmami produkującymi oświetlenie przemysłowe obecnie współpracuje z GRUPĄ WISS. Swoje doświadczenia przekłada na pracę ze studentami w trakcie poszczególnych kursów. Dodatkowo uczestniczka i organizatorka wystaw.

W latach 2000-2005 studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Poznaniu. W 2014 roku obroniła pracę doktorską w dziedzinie sztuk plastycznych i dyscyplinie sztuk projektowych na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Brała udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Poznaniu, Gdańsku, Kaliszu i na Ukrainie. Realizuje projekty z zakresu komunikacji wizualnej – od grafiki wydawniczej, poprzez identyfikację, projektowanie wystaw po animacje. Autorka prac video, wśród nich animacji autorskiej „miasto-przestrzeń-fragment”(2005r.), projekcji animacji pt. „Jeździec”- wystawa Grafiki Rembrandta. Oryginał. Kopia. Późne odbitki.(Muzeum Narodowe w Poznaniu 2009). Od 2016 roku projektuje dla przemysłu. Jej prace to głównie produkty wzornicze oraz kolorystyka podnośników przeznaczonych do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych przez jednostki straży pożarnej. W swoim dorobku posiada wyróżnienie na Festiwalu Filmów i Form jednominutowych w Gdańsku, pierwsze miejsce w konkursie na projekt pamiątki turystycznej dla miasta Koszalina – opracowanie projektu kolorowanki dla dzieci „Pokolorujmy sobie Koszalin”.