Aleksandra Gołdyn-Witkowska, doktor w dziedzinie sztuki, dyscyplina sztuki projektowe i konserwacja dzieł sztuki / www.wzornictwo.tu.koszalin.pl

Aleksandra Gołdyn-Witkowska, doktor w dziedzinie sztuki, dyscyplina sztuki projektowe i konserwacja dzieł sztuki / www.wzornictwo.tu.koszalin.pl

“W dorobku artystycznym indywidualne i zbiorowe projekty i realizacje opracowań z zakresu komunikacji wizualnej (identyfikacja, publikacja, grafika, plakat) oraz stoisk wystawienniczych czy wzornictwa. W projektowaniu chętnie sięgam po możliwości jakie dają nowe technologie: skanowanie, druk 3D czy rozszerzona rzeczywistość.

Ponadto od roku 2010 jestem związana zawodowo z Wydziałem Architektury Wnętrz i Wzornictwa, gdzie w ramach prac dydaktycznych mam okazję spotkać wielu niezwykłych i utalentowanych studentów oraz realizuję zadania badawcze, głównie w ramach działania Laboratorium Szybkiego Prototypowania Politechniki Koszalińskiej.

Ukończyłam studia na kierunku Komunikacja Wizualna realizując dyplom magisterski w pracowni prof. dr hab. Jacka Ojrzanowskiego, z którym przez pierwsze lata pracy na WAWiW miałam okazję pracować i od którego mogłam się uczyć. Sam okres studiów w WAWiW (dawny Instytut Wzornictwa) to niezwykle ciekawy i intensywny okres mojego życia. To tutaj miałam okazję spotkać niezwykłych profesorów i nauczycieli, którzy potrafili wydobyć ze mnie to co najlepsze, nauczyli jak korzystać z własnych doświadczeń w projektowaniu. Dzięki nim zaczęłam w tych działaniach eksperymentować, doświadczać, odważnie poszukiwać i wyciągać wnioski- wszystko po to, aby ciągle się rozwijać.. Studia w Instytucie dały mi możliwość łączenia tego co twórcze, nieuchwytne z myślą bardziej techniczną, warsztatową co okazało się niezwykle pomocne w dalszym życiu zawodowym.

Pozdrawiam,
Aleksandra Gołdyn-Witkowska”